خطر گرفتار شدن 508 اندونزیایی در مواد مذاب

گدازه های داغ و مواد آتشفشانی که از کوه کارانگتانگ واقع در استان سولاوسی شمالی اندونزی فوران نموده، جاده ها را مسدود و پل ها را دفن نموده و این در حالی است که شرایط نامساعد آب و هوایی مانع از عملیات تخلیه گردیده است.

خطر گرفتار شدن 508 اندونزیایی در مواد مذاب

به گزارش خبرنگاران، یکی از اعضای ارشد تیم نجات استانی بلایای طبیعی در این کشور اعلام نموده که مقامات در کوشش برای تخلیه 508 روستایی هستند که در سرازیری های این کوه آتشفشانی سکونت دارند.

به گفته این مقام مسئول، گدازه های آتشفشانی در روستایی در منطقه سیتارو به ارتفاع 300 متری رسیده و روستاییان قادر به ترک این منطقه از طریق مسیر زمینی نیستند.

گدازه های داغ و مواد آتش فشانی در حال فوران و سرازیر شدن از کوه بوده و جاده ها را فرا گرفته اند. در این حادثه بسیاری از پل ها نیز آسیب دیده یا به دلیل جریان گدازه ها از بین رفته اند.

مقامات قصد دارند روستاییان گرفتار در این روستا را که در حدود 2000 متری کوه کارانگتانگ قرار گرفته است از طریق کشتی و از مسیر دریایی تخلیه نمایند، هر چند بسیاری از این روستاییان تمایلی به ترک خانه ها و دام های خود ندارند.

اما با توجه به نامساعد بودن شرایط آب و هوایی طی روزهای اخیر، امواج بزرگ دریا مانع از حرکت کشتی ها گردیده و این امر، عملیات تخلیه روستاییان را سخت ساخته است. با این حال تاکنون بیش از 130 نفر از این روستاییان از روستا تخلیه گردیده اند.

مقامات اندونزی به منظور مقابله بهتر با خطرات فوران آتشفشانی هشدار وضعیت اضطراریِ هفت روزه صادر نموده اند.

بنا بر گزارش استریت تایمز، کوه کارانگتانگ با ارتفاع 1827 متری یکی از 129 کوه آتشفشانی فعال در اندونزی است که مجمع الجزایری وسیع متشکل از بیش از 17 هزار و 500 جزیره است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خطر گرفتار شدن 508 اندونزیایی در مواد مذاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر گرفتار شدن 508 اندونزیایی در مواد مذاب"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021