خشم دولت فرانسه از شعار خودکشی کنید جلیقه زردها خطاب به پلیس

دولت فرانسه به شعار های تندی که جلیقه زرد ها در آخرین تظاهرات خود علیه نیرو های پلیس سر دادند، واکنش نشان داد.

خشم دولت فرانسه از شعار خودکشی کنید جلیقه زردها خطاب به پلیس

به گزارش به نقل از یورونیوز، دولت فرانسه به شعار های تندی که جلیقه زرد ها در آخرین تظاهرات خود علیه نیرو های پلیس سر دادند، واکنش نشان داد.کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه با انتشار ویدئوی کوتاهی از تظاهرات روز شنبه 31 فروردین در پاریس در توییتر نوشت: شرم بر کسانی که به چنین ذلتی تن می دهند. ما تمام و کمال پشتیبان نیرو های پلیس و خانواده آن ها هستیم. اکثریت بزرگ فرانسوی ها می دانند که چه چیزی را به این نیرو ها مدیونند.

در ویدئوی کوتاهی که وزیر کشور فرانسه منتشر کرد، گروهی از معترضان دیده می شوند که خطاب به نیرو های پلیس فریاد می زنند: خودکشی کنید! این شعار طعنه آمیز در حالی مطرح شد که در ماه های اخیر گزارش های نگران نماینده ای از موج خودکشی مأموران پلیس فرانسه منتشر شده است.

فرانسوا گزاویه بلامی، نامزد حزب متبوع امانوئل مکرون (رئیس جمهور فرانسه) برای انتخابات اروپا با تقبیح این شعار از این هم فراتر رفت و خواهان پیگرد افراد شعاردهنده شد. او در توییتر نوشت: از ژانویه تاکنون 28 مأمور پلیس خودکشی نموده اند. دو برابر بیشتر از [مدت مشابه در] سال پیش. این همه خانواده از هم پاشیده... هیچ کدام از آن هایی که این شعار را دادند نباید از تنبیه معاف شوند. هیچ کدام.

فیلیپ استروسی، سیاستمدار معروف فرانسوی و شهردار نیس هم این شعار راهپیمایان را شرم آور، نانجیبانه و مذموم توصیف کرد.

هزاران تن از جلیقه زرد ها روز شنبه 31 فروردین در پاریس و دیگر شهر های فرانسه به خیابان آمدند تا همچون معترضان در شهر های دیگر با امانوئل مکرون بر سر خواسته های خود اتمام حجت نمایند.

به "خشم دولت فرانسه از شعار خودکشی کنید جلیقه زردها خطاب به پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم دولت فرانسه از شعار خودکشی کنید جلیقه زردها خطاب به پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021