ساعت کاری شرکت شنبه الی چهارشنبه 09:00 صبح الی 16:00 می‌باشد.

خبرنگاران فرانسه ترکیه را به فعالیت های غیرقانونی در قبرس متهم کرد

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری فرانسه روز آدینه از ترکیه خواست تا به فعالیت های غیرقانونی خود در منطقه مالی قبرس خاتمه دهد.

خبرنگاران فرانسه ترکیه را به فعالیت های غیرقانونی در قبرس متهم کرد

به گزارش الشرق الوسط، امانوئل ماکرون پس از نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مالتا گفت: من می خواهم بر همبستگی خود با قبرس و احترام به حاکمیت آن تاکید کنم و ترکیه باید فعالیت های غیرقانونی خود را در منطقه مالی منحصر به فرد در این کشور را متوقف کند.

ماکرون در ادامه اضافه کرد: اتحادیه اروپا هرگز در این مورد عقب نشینی نخواهد کرد.

رجب طیب اردوغان روز آدینه پیش از سفر به تاجیکستان برای شرکت در پنجمین کنفرانس تعادل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) اضافه کرد: به اندازی کافی نیرو در شمال قبرس مستقر می کنیم و در این باره از کسی اجازه نمی گیریم.

اعضای اتحادیه اروپا بر ترکیه فشار وارد می نمایند تا برنامه های خود برای حفاری گاز طبیعی در ناحیه ای که مقامات قبرس به عنوان بخشی از منطقه مالی منحصر به فرد خود ادعا می نمایند را لغو کند.

پس از درگیری های قوی در سال 1974 که منجر به تقسیم جزیره قبرس به جمعیت های ترکی و یونانی شد، روابط ترکیه و قبرس همراه با تنش همراه بوده است.

با توجه به تداوم تنش میان دو کشور، در ماه گذشته یک کشتی حفاری ترکیه تحت عنوان فاتح در غرب جزیره قبرس لنگر انداخته و قرار است ترکیه به زودی کشتی دیگری را در قسمت شرق جزیره قبرس مستقر کند.

هر دو منطقه توسط دولت قبرس یونانی به عنوان منطقه مالی منحصر به فرد برای کشف هیدرو کربن معرفی می گردد.

ترکیه همچنان یک بخش غربی از قبرس را در کنترل خویش حفظ نموده است.

به "خبرنگاران فرانسه ترکیه را به فعالیت های غیرقانونی در قبرس متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرانسه ترکیه را به فعالیت های غیرقانونی در قبرس متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021