حقایقی جالب در مورد تایلند

تایلند یکی از محبوب‌ترین کشورهای آسیایی در بین گردشگران ایرانی است. سواحل زیبای آفتابی، تفریحات متعدد و مهیج، معابدی با معماری شگفت‌انگیز و ارزان بودن از دلایل جذب گردشگران به تور تایلند هستند.

حقایقی جالب در مورد تایلند

نام کشور تایلند به زبان تایلندی «Prathet Thai» است که به معنی «سرزمین آزاد» است. این کشور تنها کشور جنوب شرقی آسیا است که هرگز تحت استعمار کشورهای اروپایی قرار نگرفته است.

در سال 1966 برای دو گربه‌ی نایاب چشم رنگی با نام‌های فت و پلوی با هزینه‌ی 16241 دلار در تایلند جشن عروسی گرفتند که گران‌ترین جشن عروسی برای حیوانات خانگی در جهان به شمار می‌رود.

حروف الفبای تایلندی شامل 32 حرف صدادار و 44 حرف بی‌صدا است.

گربه‌ی «سیامی» حیوان بومی تایلند است. در تایلند به آن‌ها «wichen-maat» می‌گویند که به معنی «الماس ماه» است. کتاب اشعار تایلندی مربوط به قرن 14، تعداد گونه‌های مختلف این گربه را 23 گونه ذکر کرده است. امروزه فقط 6 نژاد از این گربه‌ها باقی مانده است.

دادن یک جفت گربه‌‌ی سی سوات (گونه‌ای از گربه‌های سیامی) به عروس و داماد در تایلند خوش یمن می‌باشد. در تور تایلند با مردمی وربرو خواهید شد که فرهنگی متفاوت با مردم ایران دارند.

طولانی‌ترین راه باریک و گربه‌روی جهان در تایلند قرار دارد که در 9 آوریل 2010 به ثبت جهانی رسید. طول این راه باریک 1584 متر می‌باشد.

پرموترین کودک جهان در تایلند زندگی می‌کند. در تور تایلند با عجایبی روبرو خواهید شد که شما را به حیرت وا خواهند داشت.

رودخانه‌ی مکونگ در مرزهای شرقی تایلند جاری می‌باشد  و در آن بیش از 1300 گونه ماهی زندگی می‌کنند. در این رودخانه برخی از بزرگترین ماهی‌های آب شیرین جهان وجود دارد که شامل گربه ماهی غول پیکر نیز است که می‌تواند 3 متر طول و بیش از 299 کیلوگرم وزن دارد.

هم فیلم هالیوودی و هم اجرای تئاتر خیابانی پادشاه و من در تایلند ممنوع اعلام شده! حکومت این کشور این فیلم را توهینی به پادشاه می‌دانند. در این فیلم شاه فردی بی‌فرهنگ معرفی شده و این در حالی است که پادشاه سیامی، شاه فقید این کشور اولین شاه آسیایی بود که به‌طور کامل و روان انگلیسی صحبت می‌کرد.

به "حقایقی جالب در مورد تایلند" امتیاز دهید

3 کاربر به "حقایقی جالب در مورد تایلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 2.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی جالب در مورد تایلند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021