حضور مدال آور ورزش های الکترونیک ایران در بازی های آسیایی 2018 در مسابقات جهانی چین

یکی از دو مدال آور ایران در رشته ورزش های الکترونیک در بازی های آسیایی 2018 به مسابقات جهانی این رشته اعزام شد.

حضور مدال آور ورزش های الکترونیک ایران در بازی های آسیایی 2018 در مسابقات جهانی چین

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک، بنابر گفته محمد یعقوبی رئیس انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک، پس از گذشت دو روز رقابت نفس گیر و مهیج بین 128 نفر برتر کشور در رشته بازی پرمخاطب PES2019، در نهایت دومین کننده ایران برای اعزام به بازی های جهانی ورزش های الکترونیک WESG در شهر چونگ کینگ چین مشخص شد.

وی اضافه کرد: مجموعه شهر آفتاب تهران میزبان برگزاری مرحله نهایی مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی ورزش های الکترونیک بود. با توجه به برگزاری نمایشگاه خودرو تهران و همزمانی برگزاری این رقابت ها، خوشبختانه استقبال خوبی از این دوره از مسابقات از نظر تماشاچی و مخاطب صورت گرفت.

همچنین از نظر تعداد شرکت کنندگان، با عنایت به تقارن زمان برگزاری مسابقات با امتحانات دانشگاه ها و مدارس، می توان از این رویداد به عنوان پرمخاطب ترین و جذاب ترین رویداد ورزش های الکترونیک در سال 97 یاد کرد.

یعقوبی در ادامه گفت: تعداد 700 نفر برای مسابقات ثبت نام کردند و پس از برگزاری مسابقات انتخابی در سطح استان های مختلف در 15 دی ماه گذشته، 128 کننده برتر کشور برای شرکت در دور نهایی مسابقات عازم تهران شدند. دور اول مسابقات نهایی به صورت متمرکز و در جداول گروهی برگزار شد و سپس 64 نفر صعود کرده به مرحله بعد که به عنوان رتبه بندی (RAKKING) کشور نیز دست یافته بودند در روز دوم رقابت ها به صورت 2 حذفی با یکدیگر مسابقه دادند و در خاتمه این مسابقات مهیج و فوق العاده حساس، دیدار نهایی میان فرشاد شاهسون و حسن پاجانی، هر دو از تهران برگزار شد

پاجانی که (در کنار رضا نوبخت) سابقه کسب مدال نقره بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را داشت، توانست از تجربه و مهارتش استفاده کرده و بازی اول را به نفع خود تمام کند و در بازی دوم نیز موفق شد در یک رقابت فشرده و پایاپای در وقت اضافه دوم برنده رقابت شود و سهمیه کشوری برای اعزام به سومین دوره بازی های جهانی ورزش های الکترونیک WESG را کسب کند.

به این ترتیب ایران با دو کننده در مسابقات یادشده که مقرر است در اواخر اسفند ماه در شهر چونگ کینگ چین برگزار شود شرکت خواهد داشت. دیگر کننده ایران برای حضور در مسابقات WESG شهریار شاکی است که توانست در رقابت های مقدماتی برخط(آنلاین) رشته بازی StarCraft2 به عنوان کننده منتخب غرب آسیا مجوز حضور در مسابقات را به دست آورد.

تعداد قطعی ورزشکاران حاضر در مرحله نهایی مسابقات WESG در چین برای رشته بازی PES2019، از سراسر جهان 20 نفر است که فقط کشورهای ایران، ژاپن، چین، کانادا، هنگ کنگ، ایالات متحده، صربستان و کننده آسیای میانه دارای سهیمه مستقیم و جداگانه برای حضور در مرحله نهایی رقابت ها هستند و ورزشکاران سایر کشورهای جهان می بایست ابتدا در مسابقات انتخابی کشورهای خود و سپس در مسابقات انتخابی منطقه ای و قاره ای برای کسب 12 سهمیه باقی مانده شرکت کنند.

بدیهی است با توجه به روش سهمیه بندی کنونی، ارزش کسب سهمیه مستقیم (بواسطه مدال بازی های آسیایی کسب شده توسط آقایان حسن پاجانی و رضا نوبخت) در مسابقات نهایی چین بسیار دارای اهمیت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حضور مدال آور ورزش های الکترونیک ایران در بازی های آسیایی 2018 در مسابقات جهانی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مدال آور ورزش های الکترونیک ایران در بازی های آسیایی 2018 در مسابقات جهانی چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021