!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

ثبت ملی 200 میراث ناملموس در اصفهان

به گزارش آوای بورالان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از ثبت ملی بیش از 2هزار اثر تاریخی در استان اطلاع داد و تاکید نمود: از این تعداد، 200 اثر ناملموس در پهنه استان پس از شناسایی در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت ملی رسیده است.

ثبت ملی 200 میراث ناملموس در اصفهان

به گزارش آوای بورالان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، بعد از ظهر روز گذشته 5 آبان ماه و همزمان با ایام رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) آیین رونمایی از لوح آیین نخل برداری مردم روستای مورچه خورت در میان خیل پر شور عزاداران در ایام صفر و با حضور فریدون الله کمک مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان و تنی چند از مسئولان محلی برگزار گردید.

الله کمک با اشاره به تنوع فرهنگی در میان مردم ایران تاکید نمود: رخدادهای فرهنگی به ویژه آیین های عاشورایی همیشه نشان دهنده امتداد حیات فرهنگی و تمدنی مردم ایران در طول تاریخ کهن و پر فراز و فرودشان است، به همین دلیل هرگونه کوشش در راستای مستندسازی و ثبت این آثار فرهنگی و ناملموس گام ارزشمندی در راستای حفاظت از روح بلند و آرمان گرایانه این ملت بزرگ در مبارزه با تهدیدهای دائمی است که در طول تاریخ، حیات آنها را تهدید می کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان در ادامه با اشاره به کوشش های اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای ثبت ملی آثار تاریخی توضیح داد: با توجه به گستردگی آثار تاریخی ملموس و ناملموس استان، با کوشش های انجام شده به ویژه در پنج سال اخیر توانسته ایم، آثار ثبت شده استان در فهرست میراث ملی کشور را به 2هزار اثر افزایش دهیم که از این تعداد 200 اثر متعلق به رخدادهای فرهنگی در جای جای استان است که در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت ملی رسیده است.

در ادامه این برنامه، از لوح ثبت ملی آیین نخل برداری روستای مورچه خورت که در حسینه ارگ تاریخی مورچه خورت به یادگار نگهداری می گردد رونمایی شد و پس از آن در طی مراسم باشکوهی آیین نخل برداری با حضور مردم شهرستان شاهین شهر و میمه به انجام رسید.

منبع: میراث آریا

به "ثبت ملی 200 میراث ناملموس در اصفهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "ثبت ملی 200 میراث ناملموس در اصفهان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت ملی 200 میراث ناملموس در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021