ثبت رکورد طولانی ترین پیاده روی در چین

به گزارش آوای بورالان، کاوشگر 28 ساله بریتانیایی نخستین انسان تاریخ است که سفر 6437 کیلومتری در حاشیه طولانی ترین رودخانه قاره آسیا و سومین رود بلند جهان را کامل می نماید.

ثبت رکورد طولانی ترین پیاده روی در چین

به گزارش آوای بورالان به نقل از گاردین، اش دایکس دو سال برای راهی شدن به این سفر برنامه ریزی کرد و در مدت یک سال آن را به سرانجام رساند. او در این سفر طولانی از یک زمین رانش، چند کولاک ترسناک در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد و حمله گروهی گرگ ها جان سالم در برد و در 365 روز پیروز شد چهار هزار مایل یا 6437 کیلومتر در حاشیه رود یانگ تسه چین سفر کند.

دایکس که روز دوشنبه سفر طولانی خود را به سرانجام رساند، درباره سخت ترین بخش آن گفت: رسیدن به سرچشمه رود یانگ تسه در بلندی 5100 متری بسیار سخت بود؛ سخت تر از چیزی که انتظارش را داشتم. ارتفاعی که بالا رفتیم به اندازه یکی از اقامتگاه های قله اورست بود و می ترسیدم هرگز به آنجا نرسم. چهار نفر از اعضای گروه ما پیش از شروع این بخش سفر به دلیل ارتفاع زدگی قید سفر را زدند.

گله گرگ ها که پیش تر یک زن را کشته بودند، در همان روزهای شروع سفر کاوشگر بریتانیایی او را هم تعقیب کردند. با این حال، این ماجراجوی جوان توانست این مرحله را هم پشت سر بگذارد و برای سومین بار یک پیشوند اولین کنار نام خود ببیند. دایکس در 2014 تنها و بدون همراه فاصله غرب تا شرق مغولستان را در 78 روز پای پیاده طی کرد. ضمن اینکه طول 2575 کیلومتری جزیره ماداگاسکار را هم با گذر هشت کوهستان در 155 روز پشت سر گذاشته بود.

در این یک سال میلیون ها نفر از شهروندان چینی به وسیله تلویزیون و شبکه های اجتماعی از نزدیک شاهد سفر دایکس در حاشیه رودخانه یانگ تسه بودند و از او پشتیبانی می کردند. این گردشگر جوان بریتانیایی می خواهد باز هم در چین بماند و از نزدیک و شخصی با مردم این کشور ارتباط برقرار کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ثبت رکورد طولانی ترین پیاده روی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رکورد طولانی ترین پیاده روی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021