تیک تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار چین قرار داد

طبق آمار اخیر سایت سنسور تاور که در زمینه تجزیه و تحلیل اپلیکیشن ها فعالیت می نماید، تیک تاک بیش از 1.5 میلیارد بار به وسیله اپ استور اپل و گوگل پلی دانلود شده است.

تیک تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار چین قرار داد

تیک تاک متهم است که حجم وسیعی از داده های کاربران را جمع آوری نموده و به سرور هایی در چین فرستاده است.

در یک دادخواست جمعی در آمریکا، ادعا شده است که این اپلیکیشن محبوب اشتراک گذاریِ ویدیو، حاوی یک نرم افزار پایش چینی از پیش نصب شده است که قوانین حریم خصوصی، و حفاظت از داده ها و مصرف کنندگان را نقض می نماید.

در این دعوای حقوقی آمده است: تیک تاک به طور مخفیانه حجم وسیعی از داده های خصوصی کاربران را به سرور هایی در چین انتقال داده است که می توان از آن ها برای شناسایی، ثبت پروفایل و ردگیری موقعیت جغرافیایی و فعالیت کاربران در ایالات متحده، در حال حاضر و در آینده، استفاده کرد.

تیک تاک همچنین به طور پنهانی محتوای کاربران، مانند ویدیو های خامی که کاربر هرگز نیت انتشار آن ها را نداشته است، بدون اطلاع یا رضایت کاربر، جمع آوری نموده است. خلاصه سرگرمی های جذاب این اپلیکیشن پرطرفدار هزینه بالایی برای کاربران داشته است.

شرکت چینی بایت دَنس، که مالک این اپلیکیشن پرطرفدار است، بلافاصله به درخواست ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخ نداد. از سال 2016 که تیک تاک منتشر شد، این اپلیکیشن رشد بسیار زیادی داشته است، و مخصوصا در بین کاربران جوان بسیار پرطرفدار بوده است.

طبق آمار اخیر سایت سنسور تاور که در زمینه تجزیه و تحلیل اپلیکیشن ها فعالیت می نماید، تیک تاک بیش از 1.5 میلیارد بار به وسیله اپ استور اپل و گوگل پلی دانلود شده است.

کاربران این اپلیکیشن معمولاً فیلم های 15 ثانیه ای از لب زدن (لیپ-سینک) با آهنگ ها یا نمایش های کمدی کوتاه به اشتراک می گذارند. اما در ماه های اخیر این اپلیکیشن به شدت تحت نظر قرار گرفته است.

هفته گذشته، تیک تاک مجبور شد به خاطر حذف ویدیویی که حاوی مطالبی درباره نحوه برخورد با مسلمانان در چین بود عذرخواهی کند. این اپلیکیشن ادعای اعمال سانسور از طرف دولت چین را رد نموده است و در بیانیه اخیر گفته است که چنین درخواست هایی را نخواهد پذیرفت.

تیک تاک در چین در دسترس نیست، اما بایت دَنس نسخه مشابهی از این اپلیکیشن به اسم دویین را عرضه نموده است. بایت دَنس ادعا می نماید که هر دو اپلیکیشن محافظت شده اند و هیچ یکی از داده های مربوطه به کاربران تیک تاک در چین ذخیره نمی گردد.

در بیانیه این شرکت آمده است ما داده های تمامی کاربران آمریکایی تیک تاک را در ایالات متحده ذخیره می کنیم، و نسخه پشتیبان آن در سنگاپور نگهداری می گردد. مراکز داده ما به طور کامل در خارج از چین قرار دارند، و هیچ یک از داده های ما تابع قوانین این کشور نیست.

طبق دادخواست ارائه شده، ویدیو های خامی که توسط شاکی، میستی هونگ، ایجاد شده اند به دو سرور در چین فرستاده شده اند که متعلق به دو شرکت بزرگ چینی تِنسِنت و علی بابا هستند.

به "تیک تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار چین قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار چین قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021