تیم ملی بسکتبال به حضور در دو تورنمنت بین المللی چین دعوت شد

به گزارش خبرنگاران، چینی ها سال آینده و پیش از المپیک توکیو میزبان دو تورنمنت بین المللی هستند و از تیم ملی بسکتبال ایران هم برای شرکت در هر دو تورنمنت دعوت نموده اند.

تیم ملی بسکتبال به حضور در دو تورنمنت بین المللی چین دعوت شد

اطلس اسپورت یکی از این تورنمنت ها است که چین هر سال با حضور تیم های اروپایی، آمریکایی، آفریقایی و آسیایی اقدام به برگزاری آن می نماید. برگزاری این تورنمنت در سال آینده میلادی برای روزهای 23 تا 28 تیرماه پیش بینی شده که قرار است به میزبانی سوژو انجام گردد.

ایران همه ساله دعوتنامه این تورنمنت معتبر را دریافت می نماید. تیم ملی بسکتبال ایران سال گذشته در رقابت با هفت تیم دیگر شرکت کننده در این تورنمنت صاحب صندلی سوم شد. این تیم اما سال جاری با وجود در اختیار داشتن دعوتنامه چینی ها، در تورنمنت اطلس اسپورت شرکت نکرد.

این تورنمنت سال جاری پیش از جام جهانی و تقریبا همزمان با تورنمنت پیک چین برگزار گردید به همین دلیل حضور در آن از برنامه ملی پوشان خارج شد. فدراسیون بسکتبال اما به دعوتنامه دریافتی برای شرکت در تورنمنت 2020 اطلس اسپورت پاسخ مثبت داده اگرچه هنوز وضعیت دیگر تیم های دعوت شده به آن قطعی نیست.

فدراسیون بسکتبال البته علاوه بر اطللس اسپورت، دعوتنامه حضور در تورنمنتی دیگر به میزبانی چین را هم دریافت نموده است. این تورنمنت همزمان با اطلس اسپورت و طی روزهای 22 تا 29 تیرماه برگزار گردد. طبق برنامه اعلام شده از سوی چینی ها، قرار است چهار تیم حاضر در این تورنمنت در دو شهر با یکدیگر رقابت داشته باشند اما هنوز شهرهای میزبان اعلام نشده اند.

پاسخ فدراسیون بسکتبال به حضور در این تورنمنت هم مثبت بوده اما قرار است این حضور بعد از آنالیز دیگر برنامه های آماده سازی تیم ملی، قطعی و نهایی گردد.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی بسکتبال از حضور در جام جهانی چین و به عنوان بهترین تیم آسیایی حاضر در این جام صاحب سهمیه المپیک 2020 توکیو شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی بسکتبال به حضور در دو تورنمنت بین المللی چین دعوت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی بسکتبال به حضور در دو تورنمنت بین المللی چین دعوت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021