تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد ابرکوه تا سرانجام سال جاری

یزد رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه از تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد این شهرستان با اعتبار 35 میلیارد تومان اطلاع داد و آینده این مجموعه را در ایران بی نظیر دانست.

تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد ابرکوه تا سرانجام سال جاری

حمید مشتاقیان با اشاره به تکمیل و بهره برداری از فاز اول دهکده توریستی تیجرد ابرکوه اظهار کرد: این دهکده توریستی که درکنار قلعه تیرجرد و به عنوان اثری به جا مانده از دوره قاجار است تا انتها سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی از ایجاد این دهکده توسط بخش خصوصی یاد کرد و گفت: دهکده گردشگری تیجرد با 20 هکتار مساحت و با اعتبار 35 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و در آینده ای نزدیک به مجموعه ای بی نظیر در ایران تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی یزد، دهکده توریستی تیجرد شامل دو قلعه تاریخی، 70 اتاق، دو موزه، رستوران و کافی شاپ، بخش رصد ستارگان، زمین ورزش، محوطه بازی بچه ها، برکه و استخر ماهیگیری، بیش از دو کیلومتر قنات و باغات میوه، باند هلی کوپتر و حدود 20 سیاه چادر در زمینی به مساحت 150 هکتار، ایجاد می گردد البته ابرکوه نیز به عنوان یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور معرفی شده و دارای پتانسیل های بسیاری در بخش گردشگری است.

به "تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد ابرکوه تا سرانجام سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل فاز اول دهکده گردشگری تیجرد ابرکوه تا سرانجام سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021