شرح سفارت سوئیس درباره توئیتی که مخاطبان ایرانی آن را توهین آمیز دانستند

سفارت سوییس در تهران در واکنش به انتقاد مخاطبان ایرانی نسبت به توییت این سفارتخانه در معرفی اسکناس جدید 1000 فرانکی و ارزش گذاری آن با برخی محصولات و خدمات از جمله زعفران و پسته ایرانی، اعلام نمود که این توییت صرفا یک مقایسه بوده است.

شرح سفارت سوئیس درباره توئیتی که مخاطبان ایرانی آن را توهین آمیز دانستند

به گزارش خبرنگاران، سفارت سوئیس در تهران پیشتر در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام نموده بود: هفته آینده، بانک ملی سوئیس، از اسکناس جدید 1000 فرانکی، تقریباً معادل 13 میلیون تومان یکی از ارزشمندترین اسکناس های بانکی در جهان رونمایی می نماید.

این سفارت خانه در ادامه نوشته بود: با یک اسکناس 1000 فرانکی شما می توانید 33 کیلوگرم پسته، 13000 بلیط تک سفره داخل شهری و تقریباً 2 کیلو زعفران خریداری کنید.

اما این توییت با واکنش تند مخاطبان ایرانی در توئیتر روبرو و این مقایسه و ارزش گذاری را در شرایطی که ارزش پول ایران به خاطر تحریم های آمریکا و همراهی دیگر کشورهای اروپایی پایین آمده است، توهین آمیز خواندند.

مخاطبان در کامنت های مرتبط با این توییت نوشتند:

آیا سوئیس در عمرش واژه تحریم را شنیده است؟ سوئیس با چند کشور مرز مشترک دارد؟ سوئیس اصلاً در عمرش وارد جنگی شده است؟ اصلاً تا الان یک سوئیسی در جنگ کشته شده است؟ چند نفر در سوئیس با این همه رفاه، می تواند ماهیانه 6 عدد از این اسکناس ها را ببیند؟

مخاطب دیگری نوشت:

البته این قیمت یک کیلوگرم زعفران نگین درجه یک است.

کاربر دیگری نوشت:

حالا قصدتون چیه، تحقیر ما؟! ثبات در اقتصاد آرام ترین کشور جهان اصلاً چیز عجیبی نیست، اگه شما هم تحت فشار این تحریم های سخت بودین اون موقع هم این حرف رو میزدین؟!

در پی این واکنش ها سفارت سوئیس فوراً در توییتی دیگر نوشت:

پست مربوط به اسکناس جدید 1000 فرانکی موجب سو تفاهم بسیار شده است. اگر همین مقایسه را در سوئیس انجام دهیم، با 1000 فرانک می گردد 150 کیلو شکلات سوئیسی یا 60 کیلو پنیر سوئیسی خریداری گردد. در واقع منظور فقط ارزش محصولات بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرح سفارت سوئیس درباره توئیتی که مخاطبان ایرانی آن را توهین آمیز دانستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح سفارت سوئیس درباره توئیتی که مخاطبان ایرانی آن را توهین آمیز دانستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021