!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

توسعه گردشگری کشاورزی و دریایی بین ایران و ویتنام

به گزارش آوای بورالان، در دیدار معاون رییس جمهور با سفیر ویتنام در تهران، افزایش تعامل و روابط دو کشور در بخش گردشگری، بویژه گردشگری کشاورزی و دریایی، مورد تأکید و توافق نهاده شد.

توسعه گردشگری کشاورزی و دریایی بین ایران و ویتنام

به گزارش آوای بورالان به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، زهرا احمدی پور ـ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ در دیدار با نگوین هونگ تک ـ سفیر کشور ویتنام در تهران ـ گفت: امیدوارم بتوانیم از ظرفیت های موجود در این سازمان برای توسعه روابط با کشور ویتنام استفاده کنیم.

او ادامه داد: ایران جزو 10 مقصد برتر گردشگری جهان معرفی شده و ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه روابط گردشگری بین دو کشور وجود دارد که امیدوارم از این ظرفیت هایی که تاکنون ناشناخته باقی مانده است بهره برداری کنیم.

احمدی پور افزود: کشور ویتنام تجربیات خوبی در بحث گردشگری دریایی دارد و با توجه به اینکه ایران هم به سه دریا راه دارد، توسعه بحث گردشگری دریایی می تواند به عنوان یکی از بسترهای مناسب افزایش تعامل دو کشور ایران و ویتنام مورد توجه قرار گیرد.

معاون رییس جمهور اضافه نمود: گردشگری کشاورزی از دیگر مواردی است که با توجه به تجربیات پیروز کشور ویتنام در این زمینه و وجود زیرساخت های مناسب کشاورزی در ایران، باید به آن توجه کرد. برگزاری تورهای گردشگری کشاورزی و استفاده از تجربیات متقابل دو کشور در حوزه گردشگری کشاورزی ازجمله برنامه هایی هستند که می توانند مورد پیگیری قرار گیرند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید کرد: با توجه به اینکه هر دو کشور ایران و ویتنام جزو کشورهای آسیایی هستند، باید از این فرصت برای برگزاری تورهای مشترک و معرفی ظرفیت ها و جاذبه های موجود در ایران و ویتنام استفاده کنیم.

او گفت: هر دو کشور ایران و ویتنام تجربه تلخ جنگ را داشته اند و این موضوع هم می تواند در حوزه گردشگری جنگ، موزه های جنگ و یادآوری و زنده نگه داشتن خاطرات دوران جنگ، به عنوان فرصتی برای توسعه روابط گردشگری بین دو کشور ایران و ویتنام مورد توجه قرار گیرد.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه درحال حاضر ارتباط ایران و ویتنام از منظر گردشگری کم است، اضافه نمود: ایجاد دفتر نمایندگی معرفی جاذبه ها و فرصت های گردشگری ایران در کشور ویتنام می تواند در افزایش روابط گردشگری بین دو کشور تأثیر بسزایی داشته باشد.

احمدی پور ادامه داد: ما از حضور سرمایه گذاران کشور ویتنام در بازار گردشگری ایران، به ویژه در حوزه گردشگری دریایی، استقبال می کنیم.

اعلام آمادگی ایران برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی در ویتنام

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: خوشبختانه روابط تجاری خوبی بین دو کشور وجود دارد. با توجه به وجود صنایع دستی متنوع، بااصالت و باکیفیت در ایران، امکان صادرات این ساخته های دست هنرمندان ایرانی به ویتنام وجود دارد.

او همچنین اظهار کرد: ما آمادگی لازم را برای ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی یا برگزاری هفته های فرهنگی در ویتنام برای معرفی فرهنگ و جاذبه های ایران به مردم این کشور داریم.

احمدی پور یادآور شد: هنرمندان و صنعتگران ما می توانند در نمایشگاه های صنایع دستی ویتنام شرکت نمایند تا امکان بازدید و آشنایی مردم این کشور با فرهنگ اصیل و کهن ایرانی بیش از پیش فراهم گردد.

معاون ربیس جمهور افزود: ما آماده ایم در حوزه گردشگری و آمار ورودی و خروجی گردشگران بین دو کشور ارتباط متقابل و متوازن ایجاد کنیم و همچنین روابط را در بخش صنایع دستی با کشور ویتنام افزایش دهیم.

ویتنام خانه ایرانی می خواهد

نگوین هونگ تک، سفیر ویتنام در تهران، نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین دو کشور، گفت: زمینه لازم برای برقراری روابط گردشگری بین ایران و ویتنام، بویژه در بخش گردشگری کشاورزی، دریایی و گردشگری جنگ وجود دارد.

او ادامه داد: ما از راه اندازی دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ویتنام استقبال می کنیم و همچنین مشتاق افزایش تعامل دو کشور در حوزه صنایع دستی هستیم.

سفیر ویتنام در تهران افزود: کشور ویتنام علاقه مند به تأسیس خانه ایرانی در این کشور است تا مردم ویتنام با فرهنگ، غذاها و آیین های ایرانی آشنا شوند.

هونگ تک یادآور شد: ویتنام در سه سال گذشته در نمایشگاه گردشگری که در تهران برگزار می گردد حضور پیدا می نماید. همچنین ما سال گذشته میزبان تور گروه رسانه ها و شرکت های گردشگری ایران در کشور ویتنام بودیم.

او اضافه نمود: در سه سال اخیر شاهد رشد گردشگری بین دو کشور بوده ایم. برای افزایش این روابط تقاضا داریم شرایط مناسبی برای حضور تور گروه رسانه ها و شرکت های گردشگری ویتنامی در ایران فراهم کنید.

سفیر ویتنام در تهران همچنین گفت: نمایشگاه سنتی عروسک های آبی 18 جولای در سفارت ویتنام و پنج شهر ایران برگزار می گردد و از شما دعوت می کنیم تا در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شرکت کنید.

در خاتمه این دیدار، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با راه اندازی خانه ایرانی در کشور ویتنام اعلام موافقت کرد و گفت: نمایندگانی از سفارت ویتنام در تهران و دفتر امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای پیگیری موارد مطرح شده در این نشست تعیین شوند تا مقدمات اجرای این موارد در آینده نزدیک فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توسعه گردشگری کشاورزی و دریایی بین ایران و ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری کشاورزی و دریایی بین ایران و ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021