تنیس آزاد فرانسه، نادال با غلبه بر فدرر به کسب دوازدهمین قهرمانی اش نزدیک تر شد

ستاره تنیس اسپانیا در دوئلی تماشایی با رقیب سوئیسی دیرینه خود، پیروز شد او را شکست دهد و به فینال رقابت های آزاد فرانسه راه پیدا کند.

تنیس آزاد فرانسه، نادال با غلبه بر فدرر به کسب دوازدهمین قهرمانی اش نزدیک تر شد

به گزارش خبرنگاران، در جذاب ترین مسابقه این فصل تنیس آزاد فرانسه و در اولین بازی از مرحله نیمه نهایی این رقابت ها، از ساعت 15:30 امروز (آدینه - به وقت تهران)، دو تنیسور سرشناس دنیا، رافائل نادال و راجر فدرر که به ترتیب در رده های دوم و سوم رنکینگ دنیای قرار دارند به مصاف هم رفتند و این مسابقه را نادال با نتیجه 3 بر صفر برد تا مقتدرانه راهی فینال گردد.

نادال که نه تنها مدافع عنوان قهرمانی بلکه با 11 قهرمانی پرافتخارترین تنیسور تاریخ تنیس آزاد فرانسه محسوب می گردد، ست های اول تا سوم این مسابقه را به ترتیب با نتایج 6 بر 3، 6 بر 4 و 6 بر 2 به سود خود به خاتمه رساند و اولین فینالیست این فصل از رقابت ها شد.

فدرر اگرچه بازی را خوب شروع کرد، اما در ادامه به خاطر ارتکاب اشتباهات متعدد امتیازات زیادی را از دست داد و بعد از شکست در دومین ست هم اُفت محسوسی در قوای جسمانی و انگیزه او برای بازگشت به بازی مشاهده شد و به این ترتیب بار دیگر در زمین های رُسی مغلوب حریف اسپانیایی خود شد و طلسم ناکامی هایش برای غلبه بر نادال در تنیس آزاد فرانسه پابرجا ماند.

نادال برای شناختن آخرین حریف خود در این رقابت ها باید منتظر بازی دوم مرحله نیمه نهایی بماند، که در آن مرد شماره یک تنیس دنیا، نواک جوکوویچ به مصاف دومنیک تی یِم اتریشی می رود. این مسابقه از ساعت 18:30 امروز به وقت تهران شروع می گردد.

نادال با پیروزی در این بازی آمار مصاف های رودرروی خود مقابل فدرر را ارتقا داد. این بیست و چهارمین برد او در سی و نهمین مصاف روردرو با فدرر بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تنیس آزاد فرانسه، نادال با غلبه بر فدرر به کسب دوازدهمین قهرمانی اش نزدیک تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنیس آزاد فرانسه، نادال با غلبه بر فدرر به کسب دوازدهمین قهرمانی اش نزدیک تر شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021