کوشش کنشگران برای جلوگیری کشتار دلفین ها در ژاپن

فعالان حقوق حیوانات مبارزه قانونی بی سابقه ای را بر ضد کشتار دلفین ها در ژاپن شروع نموده اند.

کوشش کنشگران برای جلوگیری کشتار دلفین ها در ژاپن

به نوشته گاردین این فعال می گویند ماهیگیران مرتباً قوانین حمایت از حیوانات را زیر پا می گذارند و بیش از سهمیه معین شده دولتی دلفین شکار می نمایند.

سازمان کنش برای دلفین ها مستقر در لندن و سازمان غیردولتی پژوهش حیات در ژاپن شواهدی را به دادگاه ارائه دادند که امیدوارند بر اساس آن ها بتوان شکار سالانه دلفین ها در تایی جی، یک شهر شکار نهنگ و دلفین در کنار اقیانوس آرام را متوقف کرد.

این سازمان های می گویند دلفین را در ژاپن به نادرستی ماهی می نامند و بنابراین قوانین محلی که برای جلوگیری از آزار پستانداران وضع شده است، درباره آن ها اعمال نمی شوند.

این شکایت که به دادگاه محلی واکایاما ارائه شده است، تأکید می نماید که دلفین ها از لحاظ زیست شناسی پستاندار شمرده می شوند و کشتار آن ها در شهر تایی جی بر اساس قوانین خود ژاپن باید ممنوع گردد.

شکار دلفین ها در تایی جی هنگامی مورد توجه نهاده شد که فیلم مستند خلیج کوچک (The Cove) درباره کشتار دلفین ها در سال 2009 برنده جایزه اسکار شد.

نمایش سلاخی وحشیانه دلفین ها با چاقو در فیلم که آب دریای مجاور به رنگ سرخ ارغوانی درمی آورد، تماشاگران در سراسر دنیا را بهت زده کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کوشش کنشگران برای جلوگیری کشتار دلفین ها در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش کنشگران برای جلوگیری کشتار دلفین ها در ژاپن"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021