تقدیر ویژه جوایز سزار فرانسه از رابرت ردفورد

به گزارش آوای بورالان، رابرت ردفورد بازیگر بزرگ سینمای هالیوود که اخیرا اعلام بازنشستگی نموده، با دریافت جایزه افتخاری سزار فرانسه مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

تقدیر ویژه جوایز سزار فرانسه از رابرت ردفورد

به گزارش آوای بورالان به نقل از هالیوود ریپورتر، ردفورد که اخیرا اعلام نموده پیرمرد و اسلحه آخرین فیلم او است و به دوران چند دهه ای حضور خود در عرصه بازیگری سرانجام می دهد؛ در جوایز سینمایی سزار فرانسه که روز 22 فوریه (سوم اسفند) در پاریس برگزار می گردد، جایزه افتخاری خود را دریافت می نماید.

آلن تارزیان رئیس آموزشگاه سزار فرانسه گفت: بسیاری از فیلم های رابرت ردفورد در مقابل و پشت صحنه، هم اکنون آثار کلاسیک سینما محسوب می شوند و کمتر سینماگرانی را می توان یافت که چنین تاثیری بر تاریخ سینما داشته باشند.

این سینماگر کهنه کار از سال 1960 در عرصه بازیگری فعال است، زمانی که کار خود را در چندین برنامه تلویزیونی شروع کرد و سپس نقشی کوتاه در درامی به نام تال استوری به دست آورد.

وی در این دهه به موفقیت خود ادامه داد و در فیلم هایی چون تعقیب و پابرهنه در پارک نیز بازی کرد و پس از آن در فیلم بوچ کسیدی و ساندنس کید با پل نیومن همبازی شد.

وی در دومین همکاری خود با نیومن در سال 1973 در فیلم نیش بازی کرد که موفق ترین فیلم او در گیشه نام گرفت و برای این فیلم تنها نامزدی اسکار بازیگری خود را به دست آورد. ردفورد اولین فیلم خود را نیز به نام مردم عادی در سال 1980 کارگردانی کرد و برای این اثر اسکار کارگردانی گرفت.

از برخی دیگر از مهم ترین فیلم ها با بازی رابرت ردفورد می توان به گتسبی بزرگ، تعقیب، جاسوس بازی، بروبیکر، این ملک متروک گردیده، پیشنهاد بی شرمانه، کفش های کتانی، آخرین قلعه، خروج از آفریقا، رودخانه ای از میانش می گذرد، نجوای اسب و هاوانا اشاره نمود.

ردفورد در سال 1981 دانشگاه سینمایی ساندنس و چند سال بعد، جشنواره ای به همین نام را نیز تأسیس کرد و در سال 2002 جایزه اسکار افتخاری از آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار دریافت کرد.

پیرمرد و اسلحه جدیدترین و آخرین فیلم با بازی رابرت ردفورد است که دیوید لاوری آن را کارگردانی نموده است، ردفورد برای بازی در این فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب 2019 بود.

جورج کلونی و مایکل داگلاس از دیگر چهره های هالیوودی هستند که تاکنون جایزه افتخاری سزار را دریافت نموده اند و کریستین استوارت همچنان تنها بازیگر آمریکایی است که موفق گردیده برنده جایزه افتخاری سزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تقدیر ویژه جوایز سزار فرانسه از رابرت ردفورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر ویژه جوایز سزار فرانسه از رابرت ردفورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021