تعداد جان باختگان شمارش آرای انتخابات اندونزی به 367 نفر رسید!

کمیسون ملی انتخابات اندونزی امروز سه شنبه گفت که تلفات انتخابات 28 فروردین در این کشور به 367 کشته افزایش یافت و 2151 کارگر مامور شمارش آرا هم دچار بیماری شده اند.

تعداد جان باختگان شمارش آرای انتخابات اندونزی به 367 نفر رسید!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تلفات انتخابات هفدهم آوریل (28 فروردین) اندونزی که برای اولین بار به صورت همزمان انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی و نمایندگی محلی و منطقه ای در این کشور برگزار گردید، همچنان رو به افزایش است و تعداد کشته ها به حدود 370 نفر رسیده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیسیون ملی انتخابات اندونزی امروز سه شنبه آمار تازه ای از تلفات انتخابات اخیر در این کشور ارائه داد.

هفدهم آوریل (28 فروردین) اندونزی برای اولین بار به صورت همزمان انتخابات ریاست جمهوری، پارلمانی و نمایندگی محلی و منطقه ای را برگزار گردید و دولت اندونزی 7 میلیون نفر را برای رسیدگی به روند برگزاری انتخابات با بیش از 810 هزار صندوق رأی به کار گرفت.

عارف رحمان حکمی سخنگوی کمیسیون ملی انتخابات اندونزی گفت که تا روز سه شنبه تعداد تلفات انتخابات در این کشور به 367 نفر افزایش یافت و 2151 تن از کارگران مامور شمارش آرا هم دچار بیماری شده اند.

انتخابات اندونزی

به گفته این مقام اندونزیایی، هفتاد درصد از فوت شدگان بالای چهل سال داشتند و در نتیجه خستگی ناشی از ساعت های طولانی کار جان باختند.

مقام های اندونزی روز گذشته اعلام نموده بودند که 287 تن از کارگرانی که مامور شمارش آراء بوده اند بر اثر خستگی جان خود را از دست دادند و حدود 2100 نفر دچار بیماری شدند. به گفته آنها حدود 20 نیروی پلیس نیز به دلیل بیماری و حوادث دیگر ناشی از خستگی، جان خود را از دست داده اند.

دولت اندونزی که با انتقادهای گسترده احزاب اپوزیسیون روبرو شده، پیشتر گفت که به خانواده هر جان باخته 2500 دلار غرامت پرداخت می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تعداد جان باختگان شمارش آرای انتخابات اندونزی به 367 نفر رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد جان باختگان شمارش آرای انتخابات اندونزی به 367 نفر رسید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021