آشنایی با ساحل پاپ کورن در اسپانیا (Popcorn Beach)

اگر برای استراحت به دنبال محلی خوش منظره و آب و هوا هستید حتما جزایر قناری اسپانیا انتخاب مناسبی است و اگر در میان این مجمع الجزایر دنبال جذابترین آن هستید، ساحل پاپ کورن در جزایر قناری اسپانیا از همه شگفت انگیزتر است، چون بسیار فانتزی و خیالی است. 

آشنایی با ساحل پاپ کورن در اسپانیا (Popcorn Beach)

ساحلی پوشیده از ذرت بوداده

وقتی از دور به این ساحل نگاه می کنید شبیه به هر ساحل دیگری است، با این تفاوت که کمی سفیدتر به نظر می رسد. اما وقتی نزدیک می شوید متوجه می شوید که این ساحل با تمام سواحلی که تا به حال دیده اید و شنیده اید فرق دارد. شن و ماسه های این ساحل به طرز عجیبی شبیه به دانه های ذرت بوداده هستند و همین موضوع باعث شده تا نام ساحل پاپ کورن را به این مکان بدهند.

این ساحل غیرواقعی و خیالی در شهر کورالجو و در جزیره Fuerteventura قرار گرفته است. فرتونتورا دومین جزیره بزرگ در مجمع الجزایر قناری است و بیش از هر چیز به خاطر سواحل سفید و ظاهر پاپ کورنی آن ها شهرت پیدا نموده است. این ساحل با میلیون ها دانه شبیه به ذرت بوداده پوشیده شده اند و فضایی ایده آل برای عکس های اینستاگرام به وجود آورده اند. البته پیشنهاد می کنیم تنها از دیدن و لمس این ذرت های بوداده لذت ببرید و فکر خوردن و امتحان کردن آن ها را در تور اسپانیا نکنید!

این پاپ کورن ها از کجا آمده اند؟

همان طور که در تصاویر می بینید ساحل پاپ کورن واقعا پوشیده از دانه های ذرت بوداده است و وقتی آن ها را در دست می گیرید هم کاملا مثل پاپ کورن هستند. اما این پاپ کورن ها از کجا آمده اند و چرا این ساحل را به این شکل در آورده اند؟ خب، جالب است بدانید که دانه های ذرت بوداده ای که در ساحل پاپ کورن وجود دارند در واقع تکه ها و خرده های مرجان سفید هستند که بر اثر جریان آب و عوامل دیگر خرد شده و همراه با جزر و مد به ساحل آورده شده اند. جریان آب این سنگ های مرجانی را به مرور شسته و به شکل دانه های پاپ کورنی درآورده است. ترکیب دانه های سفید پاپ کورن با شن ها و سنگ های سیاه آتشفشانی که در این ساحل وجود دارند منظره ای زیبا و باورنکردنی به وجود آورده است.

ساحل پاپ کورن، بهشت کاربرانِ اینستاگرام

ساحل پاپ کورن در انتهای شمال غربی شهر کورالجو قرار گرفته و برای آفتاب دریافت و شنا و لذت بردن از ساحل اصلا مناسب نیست. چون به دلیل وجودِ این دانه های پاپ کورنی بامزه که از جنس سنگ های مرجانی هستند دراز کشیدن، راه رفتن و نشستن روی این دانه های زبر و قلمبه سلمبه اصلا کار راحتی نیست و به عنوان ساحل تفریحی نمی توان روی آن حساب کرد. اما همین دانه های سفید باعث شده اند تا مسافران و توریست های زیادی برای عکس دریافت و دیدن این پاپ کورن ها به این ساحل بیایند. انگار که تا از نزدیک و با چشم خودشان نبینند باور نمی نمایند که چنین ساحلی واقعا وجود داشته باشد.

اینستاگرام باعث شهرت این ساحل شد!

ساحل پاپ کورن تازه به وجود نیامده و مردم محلی از وقتی به یاد دارند این ساحل هم با این دانه های سفید و جالب وجود داشته است. اما تا چند سال پیش توریست های کمی از وجود آن باخبر بودند و حتی کسانی که به جزایر قناری سفر می کردند هم از آن غافل بودند. اما شبکه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام بود که باعث محبوبیت و شهرت دنیای ساحل پاپ کورن شد. تصاویر جالب و باورنکردنی که از ساحل پاپ کورن در اینستاگرام منتشر شده بود به سرعت دست به دست شد و میلیون ها کاربر از سرتاسر دنیا در مدت زمانی کوتاه این تصاویر را مشاهده کردند.

انتشار تصاویر ساحل پاپ کورن در فضای وب باعث شد تا نام ساحل پاپ کورن بر سر زبان ها بیفتد و مسافران زیادی فقط برای بازدید از این ساحل بار سفر ببندند و به جزایر قناری در اسپانیا بروند. اگر به این ساحل رفتید حتما با خودتان کلی خوراکی و نوشیدنی ببرید. چون دیدن این پاپ کورن های بامزه شما را حسابی گرسنه خواهد نمود!

به "آشنایی با ساحل پاپ کورن در اسپانیا (Popcorn Beach)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ساحل پاپ کورن در اسپانیا (Popcorn Beach)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021