تشدید مقابله با خشونت خانگی علیه زنان در فرانسه

بر اساس گزارش سازمان دیده بان خلافکاری در فرانسه، 109 زن در این کشور در جریان خشونت های خانگی در سال 2017 میلادی کشته شده اند.

تشدید مقابله با خشونت خانگی علیه زنان در فرانسه

به گزارش خبرنگاران، انتشار این آمار نشانگر آن است که شمار قربانیان خشونت های خانگی در فرانسه نسبت به یک سال قبل کاهش نیافته است.

معضل قتل زنان در پرونده های خشونت خانگی زمانی برای دولت و دستگاه قضایی فرانسه نگران کننده تر است که به آمار جرم مشابه در دهه پیش از آن توجه کنیم. در سال های 2007 تا 2014 میلادی شمار ارتکاب قتل خانگی از 166 مورد به 118 مورد کاهش پیدا نموده بود اما از آن سال به بعد، تعداد زنان قربانی خشونت خانگی افزایش یافته است.

همچنین گفته شده که خانه محل اصلی وقوع این قبیل جرائم است. از هر 10 قتل، دست کم هشت مورد در یک واحد مسکونی روی داده است.

به علاوه عامل وقوع قتل در 32 درصد موارد مشاجره و در 26 درصد دیگر طلاق گزارش شده است. به علاوه 50 درصد زنان مقتول پیش از کشته شدن مورد خشونت قرار گرفته بودند.

بر اساس همین گزارش در سال 2017 میلادی 98 هزار و 500 زن در این کشور از خشونت خانگی جان سالم به در برده اند.

بنابر گزارش یورونیوز، حساسیت دستگاه قضایی فرانسه نسبت به خشونت خانگی بیشتر شده است. با این حال این گزارش نشانگر آن است که در مدت زمان مشابه، شکایات ثبت شده به دلیل مسائل میان زن و شوهرها کاهش پیدا نموده است.

از سوی دیگر، دستگاه قضایی فرانسه در برابر وقوع جرایم مرتبط با خشونت خانگی رویه سرسخت تری در پیش گرفته و شمار پرونده های گشوده شده درباره خشونت خانگی حتی بدون ثبت شکایت از سوی قربانی افزایش یافته است؛ امری که نشانگر حساسیت بیشتر دادسراها نسبت به گزارش های وقوع چنین جرمی در جامعه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تشدید مقابله با خشونت خانگی علیه زنان در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید مقابله با خشونت خانگی علیه زنان در فرانسه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021