تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری، در دیدار با کارگین باغرامیان، ضمن اشاره به تعاملات مناسب اقتصادی، بر تسریع در اجرای پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید نمود. معاون برق و انرژی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران، اجرای به موقع خط سوم انتقال برق در ارمنستان را به عنوان بخشی از همکاری چند جانبه انرژی بین دو کشور مهم ارزیابی کرد و خواهان همکاری و کوشش بیشتر شرکت صانیر و شرکت برق ارمنستان برای تسریع در اجرای این پروژه شد.

تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان

کارگین باغرامیان، قائم مقام وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه های جدید دولت ارمنستان جهت ارتقای تعاملات با جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به علاقه مندی ایروان به اجرای توافق های بین دو طرف، آمادگی خود را برای حل و فصل و اتمام هرچه سریع تر خط سوم انتقال برق بین دو کشور اعلام نمود.

در این دیدار طرفین بر پیگیری و عملیاتی شدن پروژه نیروگاه برق آبی مغری و همچنین برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک تاکید نمودند. در ادامه دو طرف اظهار امیدواری کردند، با اجرای این خط حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا دو برابر افزایش یابد. دیدار با سفیر ایران در ایروان

معاون برق و انرژی وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران در این سفر همچنین با سیدکاظم سجادی، سفیر کشورمان در ایروان دیدار و مصاحبه کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار بر اجرای به موقع خط سوم انتقال برق به ارمنستان به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های همکاری دو جانبه و چندجانبه جمهوری اسلامی ایران با ارمنستان تاکید نمود.

طرفین در این دیدار بر اهمیت پیگیری تعاملات انرژی منطقه ای تاکید نمودند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021