ترکیه و ایران در مسیر گسترش همکاری های سینمایی

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در دیدار با مدیر کل فرهنگ و توریسم قونیه بر همکاری بیشتر سینمایی میان دو کشور ترکیه و ایران تاکید کردند.

ترکیه و ایران در مسیر گسترش همکاری های سینمایی

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با عبد الستار یارار مدیر جشنواره فیلم و مدیر کل فرهنگ و توریسم قونیه در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که در بازار فیلم ایران و با حضور رائد فریدزاده معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی برگزار گردید طرفین بر گسترش روابط فرهنگی و همکاری در مورد برگزاری پربارتر جشنواره فیلم های معنا گرا و عرفانی قونیه توافق کردند.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد با اشاره به پیوندهای فرهنگی، دینی و تاریخی ایران با کشورهای همسایه به ویژه کشور ترکیه که همواره روابطی دوستانه و راهبردی با ایران داشته است بر افزایش فراوریات مشترک سینمایی بین دو کشور و همکاری در مورد برپایی جشنواره و هفته های فیلم در دو کشور و معرفی توانمندی ها و امکانات فنی برای تبادل دانش و تجربه سینمایی و تعمیق همکاری های دوجانبه تاکید نمود.

عبدالستار یارار با ارائه گزارشی از دوره های پیشین جشنواره بر نقش موثر و صندلی ویژه سینمای ایران در ترکیه اشاره نمود و گفت: جشنواره فیلم قونیه با محوریت فیلم های عرفانی و معنا گرا هر ساله در کنار مزار شاعر نام آور پارسی گوی مولانا جلال الدین رومی برگزار می گردد و سال پیش در این جشنواره بزرگداشت رضا میرکریمی برگزار گردید.

وی اضافه نمود: در این دوره جشنواره از مجید مجیدی کارگردان برجسته ایرانی به عنوان میهمان ویژه، تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی با مهم توصیف کردن برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر و تاثیر این رویداد بر سینمای منطقه و آسیا گفت: گسترش همکاری های سینمایی میان ترکیه و ایران در زمینه فراوری، اکران و جشنواره ها برای ما حائز اهمیت است.

به "ترکیه و ایران در مسیر گسترش همکاری های سینمایی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ترکیه و ایران در مسیر گسترش همکاری های سینمایی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه و ایران در مسیر گسترش همکاری های سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021