ترامپ در نشست رهبران آسیایی در سنگاپور و گینه پاپوآ شرکت نمی کند

به گزارش آوای بورالان، کاخ سفید بیان کرد دونالد ترامپ قصد شرکت در نشست ها با رهبران آسیایی در سنگاپور و گینه پاپوآ را نداشته و به جای خود مایک پنس، معاونش را به این نشست ها اعزام خواهد نمود.

ترامپ در نشست رهبران آسیایی در سنگاپور و گینه پاپوآ شرکت نمی کند

به گزارش آوای بورالان، به نقل از خبرگزاری رویترز، اعلام این مساله پرسش هایی را درباره تعهد ترامپ در قبال منطقه و مقابله با چین مطرح می سازد.

ترامپ دعوت گردیده بود تا در اجلاس آمریکا و کشورهای اتحادیه آ.سه .آن و همچنین نشست کشورهای شرق آسیا در سنگاپور به همراه نشست مجمع همکاری های اقتصادی آسیا – اقیانوسیه در گینه پاپوآ شرکت کند.

وی نوامبر گذشته در این نشست ها شرکت نموده بود.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از مایک پنس تقاضا نموده تا به عنوان نماینده او به این نشست ها برود و در این نشست ها به برجسته کردن دیدگاه آمریکا نسبت به یک منطقه هند – اقیانوسیه آزاد و باز بر پایه احترام به حاکمیت کشورها، حاکمیت قانون و اصول تجارت دوجانبه آزاد و عادلانه بپردازد.

ترامپ قرار است در شهر پاریس در تاریخ 11 نوامبر در مراسم صدمین سالگرد ترک مخاصمه ای که به جنگ جهانی اول سرانجام داد، شرکت کند.

ترامپ تقاضا نموده بود تا به همین مناسبت یک رژه نظامی در شهر واشنگتن آمریکا برگزار گردد اما از بابت برآوردهای مربوط به هزینه این برنامه منصرف شد.

سندرز گفت: ترامپ در سفرش به اروپا قرار است به ایرلند سفر کند و روابط تاریخی و عمیق بین دو کشور را انرژی دوباره بدهد.

ترامپ اواخر ماه نوامبر در نشست گروه اقتصادی 20 در شهر بوینس آیرس آرژانتین شرکت نموده و به کلمبیا سفر خواهد نمود تا مذاکراتی درباره مسائل امنیت، موادمخدر و امور منطقه ای داشته باشد.

تصمیم ترامپ برای عدم شرکت در نشست با رهبران آسیایی پرسش هایی را درخصوص میزان تعهد او به این منطقه که دربردارنده برخی از دشوارترین چالش های سیاست خارجی آمریکا است، مطرح می سازد.

این چالش ها شامل بن بست فعلی در کوشش های دیپلماتیک آمریکا به منظور خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ در نشست رهبران آسیایی در سنگاپور و گینه پاپوآ شرکت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در نشست رهبران آسیایی در سنگاپور و گینه پاپوآ شرکت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021