!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

تحریم های آمریکا علیه کوبا ، واکنش تند اروپا و کانادا در حمایت از هاوانا

به گزارش آوای بورالان، آمریکا دور جدید تحریم ها علیه مجمع الجزایر کوبا را به اجرا گذاشت. تحریم هایی که با واکنش تند متحدان کوبا، از جمله کانادا و اتحادیه اروپا روبرو شده است.

تحریم های آمریکا علیه کوبا ، واکنش تند اروپا و کانادا در حمایت از هاوانا

سخنان مایک پمپئو درباره اعمال تحریم های جدید علیه کوبا واکنش های تندی از سوی مقامات کوبایی داشت.

وزیرخارجه آمریکا گفت کوبا منافع دولت ها را تهدید می کند و همزمان تهدیدی برای دولت آمریکاست.

میگل دیاز کانل، رئیس جمهوری کوبا در واکنش به این سخنان، در صفحه توئیتر خود نوشت: هیچ کشوری نمی تواند کوبایی ها را محاصره کند.

در تحریم های جدید سفر شهروندان آمریکایی که از زمان اوباما و پس از عادی سازی روابط با هاوانا بسیار آسان شده بود سخت تر از همیشه می شود.

ارتباط تجار آمریکایی با بازرگانان کوبایی تقریبا غیرممکن خواهد بود و همچنین محدودیت هایی در صدور ویزا به خارجی هایی که از اموال و مستغلات مصادره شده آمریکایی ها در کوبا بهره می برند، اعمال خواهدشد.

همزمان ارتباطات بانکی بین دو کشور بسیار محدود می شود و ارسال پول به کوبا از طریق حواله های بانکی غیرممکن خواهدشد.

تحریم تجار اروپایی و کانادایی فعال در کوبا

اما یخش مهمی از تحریم های جدید شامل حال متحدان تجاری دیگر کوبا، کانادا و اتحادیه اروپا می شود و کاخ سفید قصد دارد شرکت های که با کوبا تجارت کرده و به گفته ایالات متحده از اموال مصادره شده آمریکا استفاده می کنند را مورد تحریم قرار دهد.

وزارت خارجه دولت دونالد ترامپ همزمان گفت هیچ جای نگرانی برای شرکت های اروپایی که از دارایی های مصادره شده آمریکایی استفاده نکرده باشند، وجود ندارد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید طراح اصلی دور جدید تحریم های ایالات متحده علیه کوباست. بولتون بارها در سخنان خود عامل ماندگاری نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را حمایت های دولت کوبا عنوان کرده است. کاخ سفید در هشداری جدید از کوبا خواست دست از حمایت ونزوئلا بردارد.

پرچمی که هم چنان در سفارت آمریکا در هاوانا برافراشته است

بازگشت قانون هولمز برتون

برخی از املاک و مستغلات آمریکایی ها از 60 سال پیش و پس از انقلاب کوبا به دستور رهبر کوبا فیدل کاسترو، مصادره شدند که البته پس از عادی سازی روابط در سال 2016 مذاکراتی برای بازگرداندن آنها به مالکان اصلی انجام گرفت. با به سرکار آمدن دونالد ترامپ و تیرگی روابط این اتفاق هیچ گاه عملی نشد.

بر اساس قانون هولمز برتون، شهروندان آمریکایی که دارایی های آنها در 60 سال پیش مصادره شده است از حق شکایت علیه دولت کوبا برخوردار هستند. قانون هولمز برتون برای بیش از دو دهه از سوی دولت های پیشین مستقر در کاخ سفید مسکوت مانده و اجرایی نشد اما اکنون با اعمال شدن تحریم های جدید، این قانون علیه دولت کوبا و تمام کشورهایی که با این کشور رابطه تجاری دارند اعمال می شود.

کوبا می گوید این قانون علیه قوانین بین المللی است. کانادا و اروپا و هم به کارافتادن دوباره این قانون را اسفبار می دانند.

برونو لومر، وزیر اقتصاد دولت فرانسه هم گفت که اتحادیه اروپا، تحریم های آمریکا علیه کوبا را بی پاسخ نمی گذارد و مقابله به مثل خواهدکرد. وی گفت که کوبا متحد دیرینه اروپا است و اتحادیه اروپا از منافع مشترک بین کوبا و قاره سبز دفاع خواهدکرد.

اتحادیه اروپا و کانادا هم در بیانیه ای مشترک، اقدام آمریکا در راه اندازی دوباره قانون هلمز را محکوم کردند. در این بیانیه می خوانیم: منافع مشترک ما کاملا طبق اصول سازمان تجارت جهانی است و مسلما به ما اجازه می دهد به ادعاهای آمریکا در دادگاه های اروپایی و کانادایی پاسخ داده شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "تحریم های آمریکا علیه کوبا ، واکنش تند اروپا و کانادا در حمایت از هاوانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا علیه کوبا ، واکنش تند اروپا و کانادا در حمایت از هاوانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021