تجدید توافق ضد مهاجرتی بین ایتالیا و لیبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، توافقی که در سال 2017 میان دولت ایتالیا و لیبی برای مقابله با پناهجویان غیر قانونی امضا شده بود، دیروز شنبه به طور اتوماتیک تجدید شد.

تجدید توافق ضد مهاجرتی بین ایتالیا و لیبی

علیرغم فراخوان گروه های حقوق بشری برای ابطال قوانین ضد مهاجرتی، دولت جدید ایتالیا هیچ گونه تمایلی برای تغییر جهت از خود نشان نمی دهد.

براساس توافق اجرا شده میان دولت ایتالیا و لیبی در سال 2017 چارچوبی برای همکاری دو کشور با هدف ایجاد توسعه، مقابله با مهاجرت غیر قانونی و قاچاق انسان و تقویت امنیت مرزهای بین دو کشور در نظر گرفته شده است.

این توافق، ایتالیا را وادار به آموزش و تامین منابع نگهبانان ساحلی لیبی و نیز تامین اقتصادی مراکز مهاجرت در حوزه اتحادیه اروپا می نماید که هم اکنون چیزی قریب به 4500 نفر در این مراکز حضور دارند.

دولت ایتالیا ادعا می نماید که این توافق نامه که توسط دولت قبلی این کشور امضا شده بود، به مهار ورود مهاجران یاری نموده است.

کاهش یاری های ایتالیا به لیبی می تواند باعث توقف فعالیت های محافظان ساحلی لیبی و بدتر شدن شرایط مهاجران در این مراکز گردد.

این در حالی است که پیش از این در نامه ای سرگشاده 21 سازمان بین المللی اعم از اکسفام و دیوان عفو بین الملل خواهان ابطال هر چه سریع تر این توافق نامه شدند.

لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه ایتالیا، در واکنش به این انتقادها و با توجه ویژه به مراکز مهاجرت و شرایط مهاجرین، قول بهبود این توافق نامه که هر سه سال یکبار قابل تجدید و قابل اصلاح در هر زمان است را داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تجدید توافق ضد مهاجرتی بین ایتالیا و لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجدید توافق ضد مهاجرتی بین ایتالیا و لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021