تاکید ایران و اندونزی بر توسعه روابط با توجه به پتانسیل ها

قائم مقام وزارت خارجه با توجه به نامتناسب بودن حجم مبادلات با زمینه و پتانسیل های فراوان ایران و اندونزی برای همکاری، گفت: بایستی از کلیه ظرفیت ها برای افزایش سطح مبادلات تجاری و بازرگانی و ارتقای همه جانبه روابط دو کشور بزرگ اسلامی بهره برداری کرد.

تاکید ایران و اندونزی بر توسعه روابط با توجه به پتانسیل ها

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و دسرا پرچایا مدیر کل آسیا، اقیانوسیه و آفریقا و رئیس اندونزیایی کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی در دیدار بعد از ظهر امروز خود بر ارتقاء همکاری های مالی و تجاری در کنار همکارهای بسیار خوب و سازنده دو کشور در زمینه سیاسی در چارچوب دو و چندجانبه تاکید نمودند.

سرمدی در این دیدار که بعد از برگزاری هفتمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و اندونزی در محل وزارتخارجه انجام شد، با برشمردن تشابهات و زمینه های بسیار همکاری دو کشور، ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت و روند رو به رشد روابط دوجانبه در 3 سال گذشته، با توجه به نامتناسب بودن حجم مبادلات با زمینه و پتانسیل های فراوان فیمابین دو کشور برای همکاری، گفت: بایستی از کلیه ظرفیت ها برای افزایش سطح مبادلات تجاری و بازرگانی و ارتقاء همه جانبه روابط دو کشور بزرگ اسلامی بهره برداری کرد.

سرمدی با اشاره به چالش های موجود در دنیا اسلام و مناطق خاورمیانه و شرق آسیا، بر ضرورت تعامل و رایزنی و اقدام مشترک دو کشور بزرگ اسلامی برای برقراری صلح و آرامش در مناطق یادشده با توجه به نگاه اعتدالی و اسلام رحمانی حاکم بر دو کشور تاکید نمود.

دسرا پرچایا نیز در این ملاقات از حضور و مشارکت ایران در اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در زمان ریاست اندونزی و همچنین حمایت جمهوری اسلامی ایران از نامزدی اندونزی در مجامع بین المللی بویژه عضویت غیر دائم در شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکر و قدردانی کرد.

به "تاکید ایران و اندونزی بر توسعه روابط با توجه به پتانسیل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران و اندونزی بر توسعه روابط با توجه به پتانسیل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021