!!! با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته بودن تمامی مرزهای مسافری، کلیه تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد !!!

خواهشمند است تمامی درخواستهای خود را (فقط از طریق واتس اپ بصورت فایل صوتی و یا نوشتاری) به شماره کارشناس قرارداد خود ارسال و منتظر پاسخ بمانید.

09919788893 خانم متقی 
09919788892 خانم زراسوند 
09192313064 خانم ساویس
09906102071 آقای رحمتی  
09121255526 مدیر تور: آقای پارساکیان (صرفا جهت پیام های اضطراری و عدم پاسخگویی کارشناسان از طریق واتس اپ)

جهت حفظ سلامت مسافرین و پرسنل شرکت، پذیرش حضوری با هماهنگی قبلی با مشاور گردشگری قرارداد‌ مسافرین فقط در موارد ضروری و با رعایت کلیه اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی امکان‌پذیر است.

تاریخچه تور نمایشگاه گوانجو چین در ایران

به گزارش آوای بورالان، در زمان نگارش این مقاله تقویم روزشمار نمایشگاه گوانجو چین در وب سایت رسمی نمایشگاه عدد 48 را نشان میدهد که این بدان معناست که 48 روز به آغاز 119 امین دوره نمایشگاه گوانجو چین در بهار سال 1395 مصادف با ماههای April و May سال 2016 میلادی باقی مانده است.

تاریخچه تور نمایشگاه گوانجو چین در ایران

این نمایشگاه که از سال 1957 در مرکز استان گوانگ دونگ چین، شهر گوانجو، آغاز به کار کرد طی 30 سال آغازین خود از رونق و توسعه چندانی برخوردار نبود. بطوریکه تا قبل از سال 1990 گردش مالی آن هیچگاه بیش از 5 میلیارد دلار نبوده است. ولی با آغاز عصر جدید اقتصادی چین و باز شدن دروازه های این کشور به روی بازارهای جهان، نمایشگاه گوانجو چین با نام China Export Fair که بعدها با فشار سازمان تجارت جهانی لفظ  Import نیز به آن اضافه شد و با نام کامل China Import and Export Fair شناخته شد، رشد خود را آغاز نمود. رشد صعودی این نمایشگاه از اوایل سال 1995 آغاز گردید بطوریکه طی سالهای 2000 تا 2007 نمودار رشد نمایشگاه از لحاظ تعداد خریداران و گردش مالی نمایشگاه بشکل صعودی و کاملا عمودی است.

نمایشگاه گوانجو چین در سال 2008 به بالاترین حجم معاملات تجاری در تاریخ خود دست یافت تا جاییکه حجم معاملات انجام گرفته در این سال به مرز 40 میلیارد دلار رسید. از لحاظ تعداد خریداران نیز در سال 2011 تعداد خریداران در این نمایشگاه از مرز 200 هزار عبور کرد.

اعداد و ارقام مورد اشاره در این چند خط جهت آشنایی هر چه بیشتر تجار و بازرگانان ایرانی با این پدیده تجارت جهانی بوده است. این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه تجاری چین و یکی از بزرگترین نمایشگاههای تجاری جهان میباشد که آشنایی بازار ایران با این نمایشگاه به دوره 94 تا 96 آن در اوایل سال 1380  بازمیگردد. البته منظور از آشنایی در اینجا اعزام بصورت گروهی و در قالب تور مسافرتی میباشد زیرا ممکن است قبل از این سالها افرادی بصورتی انفرادی به این نمایشگاه رفته باشند که از این موضوع آمار و اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. (چنانچه خواننده این متن به منابع اطلاعاتی مستندی در این ارتباط دسترسی دارد درخواست میشود تا جهت انتشار آن به آدرس ایمیل نگارنده ارسال گردد)

در اوایل سالهای 1380 شمسی که مصادف با دوره های 94 به بعد بود، این نمایشگاه در محل نمایشگاه قدیم شهر گوانجو با نام " لیهو وا " برگزار می شد و کم کم نام آن در بین آژانس های مسافرتی در حال شنیده شدن بود. ولی عملا از نمایشگاه دوره صدم آن به بعد بود که تور بازدید از این نمایشگاه به پکیج چند آژانس که بصورت تخصصی روی تورهای نمایشگاهی فعالیت میکردند اضافه شد. در آن سالها بعلت عدم وجود پروازهای مستقیم بین تهران و شهر گوانجو رفتن به شهر گوانجو در جنوب چین از مسیرهای گوناگونی تجربه میشد. برخی از تورها ترکیب تور تایلند با گوانجو را پیشنهاد میدادند که از این طریق مسافرین فقط با یک توقف از طریق فرودگاه بانکوک به گوانجو میرسیدند. در آن سالها تورهای ترکیبی گوانجو با تایلند از محبوبیت خاصی برخوردار بود، زیرا مسافرین اغلب پس از بازدید از نمایشگاه می توانستند 3 یا 4 روز را نیز در سواحل تایلند به استراحت و تفریح بپردازند.

افرادی که جهت رفتن به نمایشگاه گوانجو تورهای ترکیبی از مسیر تایلند مورد نظرشان نبود 2 راه را در پیش داشتند. یک راه این بود که با تورهای چین که با پرواز ایران ایر انجام می گرفت، از طریق شهر پکن به گوانجو بروند که بعلت تعداد کم پروازهای ایران ایر معمولا این گزینه با محدودیتهای زیادی روبرو بود، راه دیگر تورهایی بود که با پروازهایی همچون هواپیمایی امارات بودند. در این تورها مسافر میبایست از طریق شهرهای پکن و یا شانگهای به گوانجو میرفت که این بدان معنی بود که از شهر تهران باید با 2 توقف به مقصد که شهر گوانجو چین بود میرسید، توقف اول در فرودگاه دبی و توقف دوم در فرودگاه شانگهای یا پکن بود زیرا در آن سالها هنوز پرواز مستقیمی به شهر گوانجو از منطقه خاورمیانه وجود نداشت. در سالهای بعد پرواز هواپیمایی امارات و هواپیمایی کنیا ایرویز از فرودگاه دبی پروازهای مستقیمی را به شهر گوانجو دایر کردند که طی چند سال  بعضی از آژانس ها تورهای ویژه نمایشگاه گوانجو خود را از این مسیر به مقصد رساندند.

در سالهای اخیر تعداد پروازهای موجود جهت رفتن به شهر گوانجو چین رو به فزونی بوده است و مسافرین با تنوع زیادی در انتخاب برخوردارند و علاوه بر  پروازهایی که قبل از این وجود داشتند پروازهای جدیدی همچون پرواز مستقیم شرکت هواپیمایی ماهان به شهر گوانگجو نیز به این سبد اضافه گردیده است. هر چند که تعداد پروازها برای بازدید از نمایشگاه گوانجو افزایش یافته ولی همچنان تعداد متقاضیان تور نمایشگاه گوانگجو رو به افزایش است و  تقاضا برای بازدید از نمایشگاه گوانجو از رشد قابل توجهی برخوردار است و به همین خاطر مسافرینی که برنامه ریزی سفر خود را به روزهای پایانی و قبل از نمایشگاه واگذار میکنند به طبع ممکن است که در انتخاب تور مورد نظرشان با مشکل مواجه شوند و گاهی مبالغ بسیار بیشتری را برای خرید یک تور مسافرتی نسبت به قیمتهای استاندارد آن جهت بازدید از نمایشگاه گوانجو پرداخت کنند. لذا نگارنده به متقاضیان بازدید از این پدیده تجارت جهانی اکیدا پیشنهاد میکند که انتخاب و برنامه ریزی تور نمایشگاه گوانجو چین را به روزهای پایانی واگذار نکنند و حداقل یک ماه زودتر از تاریخ نمایشگاه جهت بررسی تورهای موجود، انتخاب بهترین گزینه برای خود و ثبت نام در آن اقدام نمایند.

با توجه به تصویب برجام و آغاز لغو تحریمهای بین المللی ایران، پیش بینی میشود که طی سالهای آتی تقاضا برای بازدید از این نمایشگاه بزرگ تجاری در قالب تور نمایشگاه گوانجو افزایش یابد زیرا طی سالهای اخیر بعلت وضع تحریمهای مالی، اقتصادی و بانکی و عدم امکان نقل و انتقال پول، تجار و بازرگانان ایرانی در تجارت با چین با مشکلات عدیده ای مواجه بودند و همین امر سبب کاهش تقاضا برای تورهای بازدید از نمایشگاه گوانگجو چین گردیده بود که با توجه به برداشته شدن این سد و مانع عظیم از راه تجارت ایران با چین، پیش بینی میشود موج عظیمی در درخواست برای بازدید از نمایشگاه گوانجو چین ایجاد شود و طی سالهای آتی تورهای مسافرتی در این زمینه با رشد قابل توجهی مواجه گردند.

به "تاریخچه تور نمایشگاه گوانجو چین در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخچه تور نمایشگاه گوانجو چین در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021