بیمارستان بزرگی برای شاهین ها در امارات!

به گزارش آوای بورالان، وبسایت تابناک باتو: از اجرای عمل ساده منقار تا اندوسکوپی اعضای داخلی پرنده ها، بیمارستان همه نوع خدمات به شاهین ها ارائه می دهد، چون شاهین ها حیوانات گرانقیمت و ارزشمندی برای اماراتی ها به شمار می روند.

بیمارستان بزرگی برای شاهین ها در امارات!

وقتی شاهینی در یکی از کشور های حوزه خلیج فارس دچار بیماری می گردد، صاحبانشان می دانند که کجا باید پرنده را درمان نمایند؛ بیمارستان شاهین ها در ابوظبی، کاخی بزرگ برای درمان این پرندگان دردنیا.

خانم مارگریت مولر دامپزشک آلمانی که تجربه 25 سال درمان شاهین ها را دارد می گوید: شاهین ها مثل بچه های آن ها هستند و این مردم بهترین ها را برای آن ها می خواهند.

او اضافه نمود: گاهی وقتی شاهینی در شب دچار حادثه می گردد، صاحبانشان چند ساعت و تا دمیدن صبح آنجا می نشینند. شاهین ها برای آنان چیزی فراتر از یک پرنده خانگی اند و پرورش آن فقط یک ورزش نیست.

نگهداری شاهین هایِ شکاری در منطقه به شدت محبوب و گرانقیمت است و بخش مهمی از میراث فرهنگی بیابان نشینان در کشور امارات متحده عربی و همسایگانش به شمار می رود.

مولر در ادامه می گوید: بدوی ها از شاهین برای شکار استفاده می کردند، به همین دلیل شاهین عنصر اساسی ادامه حیات خانواده صحرانشین و بدوی بود.

خانم مولر می گوید: شاهین ها جایگاهی مثل بچه ها را در خانه داشتند و امروزه هم همینطور است. این پرنده ها با توجه به سرعتشان که از 300 کیلومتر در ساعت بیشتر است، ممکن است به دلیل برخورد با شکار، یا محاسبات اشتباه در فرود آمدن و یا خوردن غذای آلوده دچار جراحت ها و بیماری های خطرناکی شوند.

بیمارستان شاهین های ابوظبی مورد حمایت دولت امارات، مرکز اصلی درمان، پژوهش و تربیت شاهین ها در سطح دنیا است.

مولر می گوید: قیمت درمان در بیمارستان پرندگان ابوظبی تعدیل شده و تخفیف دارد تا همه مردم از سطوح مختلف درآمدی بتوانند از خدمات نگهداری از شاهین ها استفاده نمایند.

او در شرح گفت: پرورش شاهین ها در حال حاضر، از جمله فرصت های نادر است که صحرانشینان سابق را به گذشته شان گِره می زند.

شاهین ها از انواع پرندگان در خطر انقراض به شمار می روند و مسئولان اماراتی قوانینی برای نگهداری از این پرنده وضع نموده اند. امارات شکار خارج از مناطق حفاظت شده را ممنوع اعلام نموده است، به همین دلیل صاحبان شاهین ها، این پرندگان را با خوراندن گوشت تربیت می نمایند و در ماه های سرد سال آن ها را به کشور هایی مانند پاکستان، مراکش و یا کشور های آسیای میانه می برند.

امارات همچنین گذرنامه های سفر ویژه برای شاهین ها صادر می نماید، به این ترتیب پرندگان همراه با صاحبانشان به کابین های هواپیما برده می شوند و ممکن است تعداد آن ها در یک سفر ویژه شکاری به ده ها پرنده برسد.

منبع: برترین ها

به "بیمارستان بزرگی برای شاهین ها در امارات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان بزرگی برای شاهین ها در امارات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021