بیش از 5500 مورد اخراج پناهندگان از آلمان در اولین سه ماهه سال 2019

وزارت کشور آلمان در پاسخ به درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان این کشور از حدود 5613 مورد اخراج پناهجو از آلمان در سه ماهه ابتدایی سال 2019 خبر داده است.

بیش از 5500 مورد اخراج پناهندگان از آلمان در اولین سه ماهه سال 2019

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، در اولین سه ماهه امسال میلادی حدود 5613 پناهجو از آلمان اخراج شده اند که البته تعداد آن ها حدود 600 مورد کمتر از همین محدوده زمانی در سال 2018 بوده است.

روزنامه دی ولت این گزارش را با استناد به پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان این کشور منتشر نموده است.

بر اساس این گزارش، این اخراج ها از ژانویه تا ماه مارس بخصوص به کشورهای ایتالیا (600 مورد)، آلبانی (389 مورد) و گرجستان (352مورد) بوده است، بخصوص حدود 400 پناهجوی اخراجی به کشورهای مغرب وجود داشته است. حدود 5 هزار نفر با هواپیما اخراج شده اند.

چپ های آلمان انتقاد شدیدی به این روند اخراج های بالای پناهندگان وارد می نمایند. اولا یلپکه، سخنگوی سیاست داخلی حزب چپ پارلمان آلمان این انتقاد راوارد نموده است که بخصوص شمار بالای اخراج ها به کشورهای اروپایی بر اساس پیمان دوبلین و بخصوص به ایتالیا خبر خوبی نیست. وی اضافه نمود: سیستم پناهندگی ایتالیا با کمبودهای وحشتناکی روبرو است و بسیاری از پناهجویان در این کشور در خیابان ها زندگی می نمایند بدون اینکه دسترسی به مواد غذایی و خدمات پزشکی داشته باشند.

بر اساس قوانین پناهندگی دوبلین اتحادیه اروپا، یک پناهجو باید از کشوری درخواست پناهندگی نموده و در آنجا پذیرفته گردد که اولین بار به آن وارد شده است و آن کشور اروپایی مسئول پذیرش پناهندگی او است.

شورای اروپایی اخیرا این انتقاد را به آلمان وارد نموده است که در اخراج مهاجران از خشونت و رفتاری نامناسب و نامطلوب استفاده می نماید.

کمیته ضد شکنجه شورای اروپایی در گزارشی درخواست کرد که روش هایی را که در آن در افراد احساس درد شدید و خفگی ایجاد می گردد باید متوقف گردد.

در این گزارش شرایطی توضیح داده شده بود که در آن افغان ها در حالی که با یک پرواز چارتر از آلمان به کشورشان در حال اخراج بودند دو نفر دست و پاهایشان با کابل بسته شده بود و در معرض خشونت نیروهای پلیس قرار داشتند. یک افسر پلیس هم با دست گردن مردی را فشار می داد به گونه ای که نفس آن به تنگ آمده بود.

کارشناسان شورای اروپایی در این گزارش این گونه رفتارهای خشونت بار پلیس علیه پناهندگان اخراجی را محکوم کردند. کارشناسان شورای اروپایی تاکید کردند که چنین رفتارهایی نامطلوب و نامناسب است. آلمان باید سریعا اقداماتی را در دستور کار قرار دهد تا چنین رفتارهایی را متوقف کند.

کمیته ضد شکنجه اروپا مسئول نظارت بر پایبندی اعضاء به کنوانسیون ضد شکنجه اروپا است. کمیته ضد شکنجه شورای اروپا همچنین این انتقاد را به آلمان وارد می نماید که مسئله اخراج پناهندگان خیلی دیر و در آستانه اخراج آن ها به آن ها اطلاع داده می گردد. این مسئله ضرورت دارد که انسان ها به موقع از مسئله اخراج خود آگاه شوند. تنها این گونه است که آن ها می توانند از نظر روانی با شرایط کنار بیایند.

در این گزارش آمده است که سازمان های آلمانی تا آخرین دقایق مانده به اخراج، پناهندگان را از این مسئله آگاه نمی نمایند. برخی از این پناهندگان اخراجی اظهار داشته اند که آن ها مدت کوتاهی قبل از اخراج توسط پلیس برده می شوند و به اندازه کافی حتی زمان ندارند که وسایل خود را جمع نمایند.

شورای اروپایی همچنین به تاسیس زندان هایی برای پناهندگان اخراجی انتقاد وارد نموده و بیان کرد که نگهبانان این زندان ها به صورت ویژه آموزش ندیده اند و در ضمن در این زندان ها مردان بیشتر مانند زندانیان مجرم رفتار می شوند.

به "بیش از 5500 مورد اخراج پناهندگان از آلمان در اولین سه ماهه سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 5500 مورد اخراج پناهندگان از آلمان در اولین سه ماهه سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021