بن بست ایتالیایی

به گزارش آوای بورالان، استراماچونی برای قرارداد با استقلال ضمانتنامه بانکی خارجی خواسته است

بن بست ایتالیایی

ماجرای انتخاب سرمربی جدید استقلال پیچیده تر از قبل شده و با اتفاقاتی که در چند روز گذشته رخ داد، بعید به نظر می رسد استقلالی ها به زودی جانشین وینفرد شفر را انتخاب نمایند. این در حالی است که مسئولان استقلال پیش تر اعلام نموده بودند که نام سرمربی جدید را 13 یا 14 خرداد اعلام خواهند کرد.

دو روز پیش اما امیرحسین فتحی و دوستانش در بیانیه ای عجیب به طور ضمنی اعلام کردند که قرار نیست استراماچونی به استقلال بیاید. آنها پس از شایعات مختلفی که در این چند روز در مورد حاشیه های شخصی استراماچونی ایجاد شد، خواسته های مربی جوان ایتالیایی که همراه با همسرش می خواست راهی ایران گردد را خارج از خط قرمزهای نظام چمهوری اسلامی اعلام کردند. در بخشی از بیانیه استقلال آمده بود: احترام به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ شأن و اعتبار استقلال به عنوان باشگاهی که دارای قدمت و افتخارات بسیار و میلیون ها طرفدار است، خط قرمز بوده که برای جذب مربی جدید به هیچ وجه قابل معامله نمی باشد.

این جمله عجیب که سوژه شبکه های اجتماعی شده حالا ابهام ها را بیشتر نموده و همه می خواهند فتحی اعلام کند این خواسته های خلاف منافع نظام، مربوط به چه مسائلی است. این در حالی است که شرایط اقتصادی باشگاه استقلال هم چندان مناسب نیست و حتی یکی از مسئولان این باشگاه در هفته گذشته به خبرنگار آوای بورالان اطلاع داد که با این وضعیت، حتی امکان دارد که استقلال از گزینه خارجی عبور نموده و به سمت مربی ایرانی برود.

ضمانت بانکی

مواضع مسئولان استقلال هم در این زمینه متفاوت است ولی روز گذشته یک منبع مطلع در باشگاه استقلال به خبرنگار آوای بورالان اطلاع داد که اصلی ترین موضوع در طولانی شدن مذاکرات این باشگاه با استراماچونی به مسائل اقتصادی مربوط می گردد. ظاهرا استراماچونی از باشگاه استقلال برای دریافت حق و حقوقش، خواستار تضمین و وثیقه بانکی شده است. استراماچونی به استقلالی ها گفته که آنها در این زمینه باید ضمانت نامه بانک خارجی به او ارئه دهند و همین موضوع باعث شده تا در مذاکرات طرفین چالش هایی به وجود بیاید.

از طرفی روز گذشته برخی از سایت های خبری هم اطلاع دادند که مدیران استقلال از سه چهار روز پیش به این یقین رسیده بودند که استراماچونی راهنمایی این تیم را نخواهد پذیرفت و به همین دلیل بدون اتلاف وقت مذاکره با گزینه های دیگر را شروع نموده اند. به گفته برخی منابع خبری باشگاه استقلال مربیان دیگری را مد نظر قرار داده که یکی از آنها ماسیمو کاررا سرمربی سابق اسپارتاک مسکو است که نامه ای هم برای شروع مذاکرات به او ارسال شده است. همینطور مربیان دیگری نیز مد نظر باشگاه هستند.

تناقض روز؛ پست خطیر به نشانه توافق؟

علی خطیر معاون باشگاه استقلال که علاقه زیادی دارد مربی خارجی برای استقلال بیاورد، با انتشار عکسی در اینستاگرام، خبر از توافق با مربی جدید این تیم داده است. خطیر برخلاف دیگر افراد حاضر در باشگاه استقلال علاقه زیادی به مربی خارجی دارد و فرهاد مجیدی هم با انتشار پستی در اینستاگرام، نقدها زیادی به خطیر کرد و نوشت:برخی از افراد زیرمجموعه آقای فتحی با عوام فریبی می خواهند خود را چهره مقبول نشان دهند اما در پشت پرده با حماقت خود به باشگاه استقلال ضربه می زنند. من برای سرمربیگری در تیم محبوبم عجله ای ندارم و برای رسیدن به نیمکت استقلال دست به کارهای کثیفی که دیگران انجام دادند، نزدم و نخواهم زد.

نکته جالب در توافقی که هنوز رسمیت ندارد، عدم اعلام آن از سوی وبسایت باشگاه و انتشار آن از سوی کانال های دیگری است که به علی خطیر متصل هستند. این مساله کم سابقه ای است که اگر خبری درباره توافق با یک گزینه برای سرمربی گری وجود داشته باشد، باید در ابتدا در سایت باشگاه منتشر گردد و رسانه ای مانند اینستاگرام جایی برای انتشار این اخبار نیست. به ویژه آنکه اخبار در هاله ای از ابهام باشند و در خود نشانه هایی ازعدم هماهنگی میان ارکان باشگاه را پنهان نموده باشند. آنچه معین است اختلاف نظرهای شدید و باندهای رسانه ای که هر یک از طرفین دعوا برای خودش دست و پا نموده است اوضاع تیم را آشفته تر از قبل نموده و معلوم نیست کدام خبر را باید باور کرد. وقتی منزوی می گوید درباره باشگاه از فتحی و خطیر سوال کنید و من از چیزی خبر ندارم معلوم است که وضعیت آبی ها بدجوری قرمز شده!

منبع: همشهری آنلاین

به "بن بست ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن بست ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021