با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته شدن بیشتر مرزها، تمامی تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

شماره‌های تماس صرفا جهت تماس برای پیگیری قراردادهای در جریان می‌باشد:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر تور) (فقط جهت تماسهای اضطراری)

برگزاری همایش ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته در والنسیای اسپانیا

به گزارش آوای بورالان، همایش ایران: مهد تمدن با حضور متخصصان اسپانیایی، ایرانی و آمریکایی در موزه باستان شناسی آلیکانته در استان والنسیا اسپانیا برگزار گردید که با استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه ایران و پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان اسپانیایی همراه بود.

برگزاری همایش ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته در والنسیای اسپانیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، نینا رضایی رئیس اداره معرفی و آموزش موزه ملی ایران در این رابطه گفت: این همایش در ارتباط با نمایشگاه ایران: مهد تمدن در سالن کنفرانس های موزه باستان شناسی آلیکانته برگزار گردید.

وی اضافه کرد: در مراسم افتتاحیه این همایش که فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی محور اصلی مباحث آن بود مقامات اسپانیایی از جمله سزار اوگوستو آسنسیو نمایندۀ فرهنگی استان الیکانته، خوان فرانسیسکو مسا رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه الیکانته، جوزف آلبرت مدیر موزه باستان شناسی آلیکانته و مانوئل اولسینا مدیر همایش به ایراد سخنرانی پرداختند.

طبق گفته رضایی ریاست هیئت اعزامی ایران در این همایش به عهده فریدون بیگلری معاون امور فرهنگی موزه ملی ایران بود. این همایش در دو نشست صبح و بعد از ظهر برگزار گردید.

اولین سخنران نشست رودی ماتی استاد دانشگاه دلوار آمریکا بود که با عنوان ایده ایران در دوران صفویه: رجحان در سلطنت و غرور شهری به بیان مطلب پرداخت.

سپس خوسه کوتیاس استاد بخش ادبیات فارسی در دانشگاه الیکانته سخنرانی با عنوان میسیون ها و مبلغان مذهبی کرملی در ایران دوره صفوی: دیپلماسی و مذهب در قرون پانزدهم و شانزدهم میلادی ارائه کرد.

سخنران بعدی انریکه گارسیا، از شورای عالی تحقیقات علمی مادرید، دربارۀ روابط میان اسپانیا و ایران در طول جنگ جهانی اول مطالبی را ایراد کرد.

رضایی اضافه کرد: در نشست دوم که در بعد از ظهر برگزار گردید پژوهشگران ایرانی از جمله فریدون بیگلری، متخصص باستان شناسی پارینه سنگی، دربارۀ استقرارهای پارینه سنگی ایران: شواهد جدید از زاگرس و البرز سخنرانی کرد.

سپس کامیار عبدی باستان شناس و استاد دانشگاه شیراز دربارۀ صندلی مقام سلطنت در سیر تاریخی تمدن ایران سخنرانی کرد.

آخرین سخنران این نشست کرم میرزایی بود که در ارتباط با تزئینات معماری از قرن ششم تا چهاردهم در موزۀ باستان شناسی و هنر دوران اسلامی ایران به سخنرانی پرداخت.

در خاتمه همایش نیز حاضران سوالاتی را مطرح کردند که توسط سخنرانان پاسخ داده شد.

طبق اطلاع روابط عمومی موزه ملی ایران این نمایشگاه که منتخبی از آثار موزه ملی ایران از جمله اشیایی از دوران پارینه سنگی تا دوره قاجار است؛ از اسفند ماه 1397 در موزه باستان شناسی شهر الیکانته افتتاح شده و تاکنون نزدیک به 58 هزار بازدید نماینده داشته است، که طبق اعلام مسئولین موزه الیکانته این رقم در مقایسه با نمایشگاه های پیشین این موزه حاکی از عملکرد پیروز آن در جذب بازدید نماینده است.

این نمایشگاه تا شهریور ماه امسال دایر خواهد بود. پیش بینی می گردد با شروع فصل تابستان گردشگران اسپانیایی و خارجی زیادی از نمایشگاه ایران: مهد تمدن دیدن نمایند.

منبع: میراث آریا

به "برگزاری همایش ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته در والنسیای اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته در والنسیای اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021