برندگان اسکار سینمای فرانسه ، حضانت بهترین فیلم شد

چهل و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز سزار به برگزیدگان سینمای فرانسه شامگاه جمعه برگزار گردید و جایزه بهترین فیلم به حضانت رسید.

برندگان اسکار سینمای فرانسه ، حضانت بهترین فیلم شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، سزار که با داشتن بیش از چهار هزار عضو پس از اسکار بزرگ ترین آموزشگاه سینمایی دنیاست، از 1976 تا امروز هر سال از بهترین های سینمای فرانسه تقدیر می نماید. سال جاری در دوره 44 دو فیلم حضانت و برادران سیسترز هر کدام با بردن چهار جایزه موفق ترین فیلم های مراسم سزار بودند و به ترتیب دو جایزه اصلی بهترین فیلم و بهترین کارگردان را با خود به خانه بردند.

حضانت به کارگردانی زاویه لوگران درباره کوشش های یک زن و مرد برای به دست آوردن سرپرستی یک پسر نوجوان است و نخستین بار در بخش مسابقه جشنواره ونیز به نمایش درآمد. این فیلم علاوه بر جایزه سزار بهترین فیلم سه جایزه دیگر هم برد؛ سزار بهترین بازیگر زن برای لیا دروکر، سزار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و سزار بهترین تدوین شد.

برادران سیسترز نخستین فیلم انگلیسی زبان ژاک اودیار فرانسوی است که جایزه بهترین کارگردان را برای این فیلمساز 66 ساله به ارمغان آورد. دیگر جوایز این وسترن آمریکایی در بخش های فیلمبرداری، طراحی صحنه و صدا از 9 نامزدی بود؛ فیلمی که جان سی. رایلی، واکین فینیکس، جیک جیلنهال و ریز احمد در آن بازی نموده اند.

سال جاری مراسم اهدای جوایز سزار موسوم به اسکار سینمای فرانسه بیش از سه ساعت طول کشید و در بخشی از آن سزار افتخاری به رابرت ردفورد تقدیم شد. دایان کروگر، بازیگر آلمانی هم با حضور روی صحنه به کارل لاگرفلد ادای احترام کرد. طراح نامدار برند شنل هفته پیش درگذشت.

به "برندگان اسکار سینمای فرانسه ، حضانت بهترین فیلم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان اسکار سینمای فرانسه ، حضانت بهترین فیلم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021