بدرفتاری پلیس فرانسه با دانش آموزان، چالشی جدید برای مکرون

به گزارش آوای بورالان، انتشار ویدئویی از بدرفتاری پلیس فرانسه با چند دانش آموز بازداشت شده، چالشی جدید را برای دولت امانوئل مکرون رقم زده است.

بدرفتاری پلیس فرانسه با دانش آموزان، چالشی جدید برای مکرون

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه لوموند، به دنبال انتشار ویدئوی دستگیری 151 دانش آموز فرانسوی در ماه نوامبر سال گذشته، بعضی از این دانش آموزان روایت خود را از این دستگیری و رفتار پلیس با آنها با رسانه ها در میان گذاشته اند.

از نوامبر سال گذشته تاکنون، این نخستین بار است که چنین ویدئویی در رسانه های اجتماعی فرانسه دست به دست می گردد.

یکی از این دانش آموزان که شکایت او از پلیس در حال رسیدگی است، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: آنچه ما در این ماجرا شنیدیم بسیار بدتر از آن چیزهایی بود که می توان در ویدئو دید.

این ویدئو نشان می دهد که دانش آموزان به دستور پلیس روی زمین زانو زده و دستهایشان را پشت سرشان گذاشته اند؛ تصویری که واکنش وسیعی در افکارعمومی فرانسه در پی داشت.

در همین ویدئو صدای نیروهای پلیس را می شنویم که دانش آموزان بازداشت شده را با القاب زشت صدا می نمایند.

همگی این دانش آموزان بازداشت شده، عرب مقیم فرانسه هستند.

یکی از این دانش آموزان می گوید: ما 1 5 نفر در سلولی که برای 5 نفر جا داشت، نگهداری می شدیم. مأموران پلیس به ما می گفتند: هوی، عرب، هوی، سیاه. و نگهبان بازداشتگاه می گفت: اینجا شبیه باغ وحش توآوری (باغ وحشی در حومه پاریس) شده است.

یکی دیگر از دانش آموزان نیز شهادت داده است که هنگامی که به دستور پلیس روی زمین دراز کشیده بود، با باتوم مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

خانواده های این دانش آموزان، انجمنی با عنوان انجمن دفاع از جوانان مانتوآ تشکیل داده اند تا مبارزه خود علیه خشونت پلیس را هماهنگ نمایند. آنها خواهان همبستگی وسیع علیه این خشونت سازماندهی شده هستند.

با این حال در 19 مه 2019، گزارش نظارتی پلیس درباره واقعه دستگیری دانش آموزان منطقه مانت-لا-ژولی (Mantes-la-Jolie) در حومه پاریس، منتشر شد که می گوید پلیس هیچ اشتباهی انجام نداده و رفتار ناشایستی نداشته است.

در همین ارتباط، فردریک روله رئیس اتحادیه آموزشی فرانسه گفته است؛ این تصاویر برایش غیر قابل تحمل بوده است.

نوامبر (آبان- آذر) سال گذشته، بسیاری از شهرهای فرانسه صحنه تظاهرات دانش آموزان خشمگین این کشور علیه طرح اصلاحات آموزشی مکرون بود.

در خشونت هایی که در حاشیه اعتراضات در دو دبیرستان در مانت لاژولی رخ داد، در مجموع 150 نوجوان بازداشت شدند. والدین دانش آموزان، این بازداشت ها را اقدامی نامتناسب توصیف کردند.

در حالی که تنها چند روز به برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا زمان باقی مانده و مکرون تمام کوشش خود را برای پیروزی حزبش در این انتخابات به کار گرفته است، انتظار می رود انتشار این تصاویر چالش جدیدی را برای او به همراه داشته باشد.

منبع: ایرنا

به "بدرفتاری پلیس فرانسه با دانش آموزان، چالشی جدید برای مکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدرفتاری پلیس فرانسه با دانش آموزان، چالشی جدید برای مکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021