بانک ایتالیایی 1.3 میلیارد دلار برای حل پرونده نقض تحریم های ایران می پردازد

بانک یونی کردیت ایتالیا موافقت نموده است تا برای حل و فصل پرونده مربوط به نقض تحریم های ایران و سایر کشورها، مبلغ 1.3 میلیارد دلار بپردازد.

بانک ایتالیایی 1.3 میلیارد دلار برای حل پرونده نقض تحریم های ایران می پردازد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مقام های آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند که بانک یونی کردیت ایتالیا و 2 شعبه آن موافقت نموده اند تا به منظور حل و فصل پرونده نقض تحریم های ایران و سایر کشورها بیش از 1.3 میلیارد دلار به واشنگتن پرداخت کند.

بانک یونی کردیت همچنین اقرار نموده است که در خصوص انتقال غیرقانونی صدها میلیون دلار به وسیله سیستم مالی آمریکا از طرف اشخاص و شرکت های تحریم شده، مشارکت داشته است. این مطلب را دادستان فدرال منطقه منهتن آمریکا اعلام نموده است.

با این حساب، تحقیقات 6 ساله از بانک یونی کردیت ایتالیا به انتها می رسد. پیش از این مقام های آمریکایی به توافق مشابه 1.1 میلیارد دلاری با بانک استاندارد چارترد انگلیس دست یافته بودند تا به تحقیقات درباره پرونده نقض تحریم های ایالات متحده انتها دهند.

شعبه آلمانی بانک یونی کردیت نیز اذعان نموده است که در نقض تحریم های اعمال شده توسط آمریکا مشارکت داشته است، از جمله تحریم های اعمال شده علیه شرکت کشتیرانی دولتی جمهوری اسلامی ایران.

یک مقام ارشد قضایی آمریکایی در این باره مدعی شد: شعبه آلمانی بانک یونی کردیت یاری های زیادی به شرکت کشتیرانی ایران برای دور زدن تحریم ها و دسترسی به سیستم مالی آمریکا نموده است.

پیش از این بانک بی ان پی پاریباس فرانسه نیز در سال 2014 میلادی موافقت کرد تا با پرداخت 8.9 میلیارد دلار جریمه، به پرونده مشابهی در دستگاه قضایی آمریکا انتها دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بانک ایتالیایی 1.3 میلیارد دلار برای حل پرونده نقض تحریم های ایران می پردازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ایتالیایی 1.3 میلیارد دلار برای حل پرونده نقض تحریم های ایران می پردازد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021