بازدید یک هیئت چینی از مجموعه تخت جمشید

به گزارش آوای بورالان، یک هیئت چینی شامل شماری از فعالان فرهنگی، معماری، ادبیات، فیلم، اقتصادی، تورگردان و استادان دانشگاه، از مجموعه جهانی تخت جمشید بازدید کردند.

بازدید یک هیئت چینی از مجموعه تخت جمشید

به گزارش آوای بورالان، جمعه بیست و هشتم دیماه، یک هیئت شامل گروهی از فعالان بخش های گردشگری، معماری، ادبیات، فیلمسازی، اقتصادی و سرمایه گذاری، تورگردان ها و استادان دانشگاه های چین از مجموعه دنیای تخت جمشید بازدید کردند.

نماینده سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایران در چین اظهار داشت که این بازدید با همکاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و موسسه فرهنگی گووجیان چین برنامه ریزی گردیده است.

حسین خلیفی انجام این بازدید را در راستای بسترسازی برای توسعه روابط گردشگری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهور خلق چین اعلام و گفت: این هیئت علاوه بر مجموعه تخت جمشید، از ظرفیت های گردشگری ایران در شهرهای اصفهان و یزد هم بازدیدی خواهند داشت و به تهران نیز سفر می نمایند.

خلیفی یادآور شد که یکی از اهداف این سفر هشت روزه، زمینه سازی برای جذب سرمایه گذار خصوصا در بخش گردشگری بوده است.

نماینده هئیت چینی نیز با اشاره به ظرفیت های گردشگری کشورهای ایران و چین، تاکید نمود که توسعه روابط در بخش گردشگری از اهداف این سفر است.

تیان ین یو با تاکید براینکه اخبار منتشر گردیده در چین پیرامون جمهوری اسلامی ایران، بیشتر با رویکرد منفی بوده است، گفت: این در حالی است که تمام کتب تاریخی، مملو از مسائل مثبت و اثرگذار در مورد ایران است و این بازدید هم ثابت کرد که آنچه در کتابهای تاریخی آمده، صحت دارد و ایران مملو از ویژگی های درخشان تاریخی و فرهنگی است.

تیان ین یو، تخت جمشید را اثری بسیار ارزشمند در عرصه دنیای توصیف و گفت که با وجود آنکه آثار تاریخی بسیاری را در دنیا دیده است اما احساسی که در بازدید از تخت جمشید داشته، بسیار متفاوت است.

نماینده هیئت چینی بازدید نماینده از تخت جمشید همچنین تاکید نمود که تاثیرگذاری سفر به ایران و بازدید از آثار تاریخی و ظرفیت های گردشگری این کشور ریشه در پیغام صلح و دوستی ایرانیان دارد که از دوران باستان تا امروز تداوم دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازدید یک هیئت چینی از مجموعه تخت جمشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید یک هیئت چینی از مجموعه تخت جمشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021