بازدید یک میلیون نفر از پناهگاه دانش آموزان تایلندی ، غاری که قطب گردشگری شد

به گزارش آوای بورالان، یک سال پس از خاتمه معجزه آسای عملیات نجات دانش آموزان تایلندی از غار، پناهگاه فوتبالیست ها و مربی شان به قطب گردشگری شمال این کشور آسیایی تبدیل شده است.

بازدید یک میلیون نفر از پناهگاه دانش آموزان تایلندی ، غاری که قطب گردشگری شد

به گزارش آوای بورالان به نقل از گاردین، هر چند مردم تایلند برای بیرون آمدن سالم بچه ها از غار 18 روز پر از فشار، باران، گل و لای، دعا، امید، نومیدی و ورود ابزار پیشرفته را به لطف پول میلیاردرها پشت سر گذاشتند اما به نظر می رسد تمام آن دردسرها پس از یک سال به انتها رسیده و نتیجه آن سرازیر شدن گردشگران داخلی و خارجی به سوی غار تام لوانگ در مناطق شمالی است.

در شرایطی که غار تام لوانگ در منطقه ای بسیار آرام قرار گرفته بود و هر سال تنها پنج هزار گردشگر از آن بازدید می کردند، حالا آمارها از حضور بیش از یک میلیون گردشگر در کمتر از هفت ماه حکایت می نماید. از اکتبر 2018 تا آوریل سال جاری یک میلیون و 300 هزار گردشگر از تایلند و دیگر نقاط جهان از غار بازدید نموده اند. این رقم بسیار نزدیک به آمار گردشگرانی است که به دیدن محبوب ترین پارک های ملی تایلند می روند.

بر اساس آمار اداره پارک های ملی، فقط در یک روز در اوج تعطیلی های مربوط به سال نو بیش از 10 هزار گردشگر بازدیدنماینده غار بوده اند. این هجوم گردشگران بر اقتصاد منطقه عمدتا روستانشین ماسای هم تاثیر گذاشته و حدود 200 فروشنده و دستفروش را به محدوده اطراف ورودی غار کشانده است. ساکنان منطقه که تصور نمی کردند روزی این اندازه درآمد داشته باشند، رونق کار و بازار خود را مدیون آن ماجرای شگفت انگیز هستند.

یک فروشنده محلی که تا 200 تی شرت در روز با تصاویر داستان گم شدن دانش آموزان و گیر افتادن در غار می فروشد، یک نگرانی بزرگ دارد؛ اینکه علاقه مردم به این ماجرا به تدریج کم گردد و دیگر کسی سراغی از غار و قهرمانان آن نگیرد. هر چند دولت تایلند و مقام های محلی نظری جز این دارند. دولت یک میلیون پوند به بهینه سازی مناطق اطراف اختصاص داده و فرماندار چیانگ رای 1.3 میلیون پوند برای ساختن رستوران و مرکز خرید و هتل به کار انداخته است.

از سوی دیگر، شبکه نتفلیکس حق فراوری و پخش یک مجموعه را با موضوع نجات دادن بچه ها از غار در اختیار دارد و همزمان فیلمی جداگانه با همین داستان در مرحله پس از فراوری است. دولت تایلند برای پرهیز از بحرانی شدن اوضاع، هر نوع دسترسی رسانه ها را به 12 پسر 11 تا 15 ساله و مربی آنها ممنوع نموده و این گروه 13 نفری حتی حق ندارند با رسانه ها تبادل نظر نمایند.

غار تام لوانگ تا پیش از این مقصد گردشگرانی بود که هر سال برای ادای احترام به یک شاهزاده عاشق پیشه مقتول در چند قرن گذشته به آنجا می آمدند. حالا علاوه بر این پنج هزار گردشگر سالانه، صدها هزار نفر هم به عشق دیدن پناهگاه جادویی 12 دانش آموز فوتبالیست و مربی آنها و البته ادای احترام به قهرمانان عملیات نجات به غار می آیند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازدید یک میلیون نفر از پناهگاه دانش آموزان تایلندی ، غاری که قطب گردشگری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید یک میلیون نفر از پناهگاه دانش آموزان تایلندی ، غاری که قطب گردشگری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021