بازدید از برترین جاذبه های گردشگری شهر رم در مدت تور ایتالیا

در شهری چون رم که آکنده از نشانه‌های تاریخی و مرتبط با اعتقادات مسیحیت است، پی‌بردن به آنکه کدام مکان را باید جهت بازدید در الویت قرار داد امری دشوار خواهد بود. بدیهی است که سلایق شخصی شما انتخاب‌هایتان را الویت بندی خواهند کرد. با این وجود برخی از جاذبه‌های گردشگری این شهر مانند مانند کولوسئوم (Colosseum)و معبد پانتئون (Pantheon) که به معنای پرستشگاه خدایان است، از نشانه‌های شاخص ایتالیا و حتی کل اروپا به شمار می‌روند و بازدید از آن‌ها به گردشگران تور ایتالیا بسیار توصیه می‌شود.  گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند نباید بازدیدهای خود را در قالب برنامه‌ای فشرده و یکروزه انجام دهند چرا که بسیار ملالت آور خواهد بود. بهتر است بازدید از اماکن دیگر چون پله‌های اسپانیایی و فواره ترِوی (Trevi Fountain، یکی از قدیمی ترین منابع آبی شهر رم) را که تنها از جنبه توریستی برخوردارند در میان برنامه بازدیدهای خود از سایت های مهمتر لحاظ کنید. رم شهر بسیار بزرگی است و ممکن است بازید از تمامی جاذبه‌های آن طاقت فرسا باشد. بنابراین حتی مصمم ترین بازدیدکنندگان نیز گاهی نیاز خواهند داشت که در یک پارک یا کافه محلی بنشینند و از گذر زمان لذت ببرند.

بازدید از برترین جاذبه های گردشگری شهر رم در مدت تور ایتالیا

بازدید از کولوسئوم (Colosseum) و طاق کنستانتین در تور ایتالیا

همانطور که برج ایفل نماد پاریس است، آمفی‌تئاتر فلاویان یا همان کولوسئوم نیز شمایلی از چهره رم را به تصویر می‌کشد. کولوسئوم عظیم‌ترین سازه‌ای است که برای ما از زمان رم باستان باقی مانده است و همچنان به عنوان مدلی برای استادیوم‌های ورزشی به شمار می‌رود (طراحی استادیوم‌های فوتبال امروزی به شکل بارزی بر اساس این طرح بیضوی رمی است). ساخت این بنا در سال 72 بعد از میلاد مسیح توسط وسپاسیان (Vespasian) شروع شد، و بعد از او پسرش تیتوس (Titus) با اضافه کردن طبقه چهارم آن را بزرگتر کرد. این بنا در سال 80 میلادی با مجموعه‌ای از بازی‌هایی بسیار تحسین‌برانگیز افتتاح شد. ابعاد و اندازه کولوسئوم به حدی بزرگ است که فضای کافی برای اجرای تئاتر، فستیوال، سیرک و بازی‌های گوناگون را داشته است. این رویدادها توسط درباریان و افسران عالی مقام از پایین‌ترین محل در مجموعه، خانواده‌های اشراف‌زاده از طبقه دوم و مردم از طبقات سوم و چهارم تماشا می‌شد.

در کنار کولوسئوم، طاق کنستانتین قرار گرفته است که تقریبا به اندازه خود کولوسئوم برای مسافران تور ایتالیا و تور اروپا معروف است. این طاق پیروزی توسط مجلس سنا و به افتخار امپراتور آن زمان روم به عنوان آزاد کننده شهر و آورنده صلح، بعد از پیروزی در نبرد Milvian Bridge در سال 312 میلادی ساخته شد.

بازدید از شهر واتیکان در تور ایتالیا

واتیکان کوچکترین کشور مستقل در جهان است که مساحتی کمتر از نصف یک کیلومتر مربع دارد و عمدتاً توسط دیوارهای واتیکان محصور شده است. در داخل، کاخ و باغهای واتیکان، کلیسای جامع سنت پیتر و میدان سنت پیتر قرار دارند. این منطقه توسط پاپ، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک رم اداره می‌شود. بین موزه‌های واتیکان و کلیسای جامع بزرگ واتیکان، در این فضای فشرده تعداد زیادی جاذبه دیدنی برای گردشگران تور ایتالیا وجود دارد.موزههای

درون کلیسای جامع سنت پیتر، شاهکار میکلانژ (پیِتا Pieta، مجسمه مریم مقدس که جسم بی جان مسیح را در آغوش گرفته است)، به همراه مجموعه مجسمه‌ها و محراب‌های برنینی (Bernini) و سایر آثار قرار دارد. یک اثر برجسته بی چون و چرا در موزه‌های واتیکان، Sistine Chapel است (بنایی متعلق به عصر رنسانس که در محل سکونت پاپ در واتیکان قرار دارد) که سقف گچی نقاشی شده آن مشهورترین اثر میکلانژ است.

درون کاخ واتیکان اتاق‌های رافائل (Raphael Rooms، این مجموعه شامل چهار اتاق متصل به هم است که سقف آن توسط هنرمند عصر رنسانس رافئل (Raphael) نقاشی شده است که مضمونی مذهبی و اقتصادی دارد)، آپارتمان‌های برژیا (Borjia، این آپارتمان‌ها در طبقه پایین اتاق‌های رافائل قرار دارند و در آن پاپ الکساندر بدنام ساکن بوده است)، کتابخانه واتیکان و چند موزه‌ای که شامل گالری تصاویر (Picture Gallary)، موزه هنرهای سکولار (Museum of Secular Art)، موزه اتروسکان (Etruscan) و دیگر بناها و آثار قرار دارند. مجموعه آثاری که شما می‌توانید در شهر واتیکان در مدت تور ایتالیا بازدید کنید همه چیز از کالسکه‌های پاپ تا هنرهای قرن بیستم که بازتابی از مضمون‌های مذهبی هستند را در بر می‌گیرد.

لازم به ذکر است که صف‌های خرید بلیت برای جاذبه‌های درجه اول واتیکان به طرز باورنکردنی طولانی است و شما را ساعت‌های متمادی در صف منتظر خواهد گذاشت. تورهایی در ایتالیا وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند بدون صف ایستادن از این جاذبه‌های گردشگری دیدن کنید.

بازدید از پانتئون در مدت تور ایتالیا

پانتئون بهترین بنای تاریخی حفظ شده از زمان رم باستان است که به طرز تحسین برانگیزی در طول عمر 2000 ساله‌اش دست نخورده باقی مانده است. این در حالی است که پاپ گرگوری سوم (Pope Gregory III) کاشی‌های برنز آب طلاکاری شده سقف را برداشت و پاپ اربن هشتم (Pope Urban VIII) دستور داد که سقف برنزی آن جهت قالبگیری سایبانی بر فراز محرابی در سنت پیتر و ساخت توپی در قلعه سنت آنجلو (Sant Angelo) ذوب شود. پانتئون بعد از تخریب شدن توسط آتش در سال 80 بعد از میلاد بازسازی شد و آجر کاری‌های انجام شده در آن نشانگر مهارت فنی بسیار بالای سازندگان رومی آن است. گنبد 43 متری آن، که یک دستاورد سرآمد و پیش تاز در معماری داخلی روم است که بدون تکیه‌گاه‌های قابل رؤیت به حالت معلق قرار دارد. این تکیه‌گاه‌ها به خوبی درون دیوارها جاسازی شده‌اند و مرکز 9 متری باز گنبد تنها بخش در ساختمان است نور امکان ورود از آن را دارد. تأثیر آهنگین و هماهنگ بخش داخلی، حاصل تناسبات به کار رفته در آن است، به عنوان مثال ارتفاع بنا برابر با قطر گنبد است.

اگر چه نخستین امپراتوران مسیحی استفاده از این معبد غیر مسیحی را برای عبادت ممنوع کرده بودند، در سال 609 میلادی پاپ بُنیفِس چهارم (Pope Boniface IV) آن را وقف مریم مقدس و شهدای مسیحیت کرد و از آن زمان تاکنون این مکان به محلی برای دفن پادشاهان و دیگر افراد مشهور ایتالیایی از جمله نقاش رافائل تبدیل شده است.

بازدید از فوروم یا محل اجتماع رومی (Roman Forum) در تور ایتالیا

قدم زدن در میان میدان رومی، که هم اکنون در میان شهر مدرن پر جنب و جوش رم ایتالیا قرار گرفته است، چیزی شبیه به برگشتن به عقب در حدود دو هزار سال و به سمت قلب روم باستان است. البته آن چه که از این مرکز زندگی و دولت رومی باقی مانده است، نشانگر تنها بخش بسیار کوچکی از شکوه اصلی آن است. ستون‌های ایستاده و افتاده، طاق‌نماهای پیروزی و باقیمانده‌های دیوارهایش هنوز گردشگران تور ایتالیا را تحت تأثیر قرار می‌دهند، به ویژه هنگامی که شما این را در نظر می‌گیرید که برای قرن‌ها، تاریخچه فوروم، تاریخچه امپراتوری رم و جهان غرب بوده است. زندگی سیاسی و مذهبی روم به همراه بارگاه‌ها، بازارها و مکان‌های ملاقات در این محل متمرکز بوده‌اند.

بعد از قرن هفتم، ساختمان‌ها مخروبه شدند و کلیساها و استحکامات در میان خرابه‌های باستانی ساخته شدند و سنگ‌های این بخش‌ها برای ساخت دیگر بناها استخراج شدند. تازه در قرن هجدهم و نوزدهم بود که با حفاری‌های با قاعده، این ساختمان‌های باستانی از زیر 10 متر خاک و زباله بیرون آورده شدند و نور خورشید را دیدند. بناهایی که نباید بازدید آن‌ها را در تور ایتالیا و در فوروم از دست دهید معبد آنتونیوس پایوس (Temple of Antonius Pius)، معبد کَستر و پلوکس (Temple of Castor and Pollux)، معبد ساتورن (Temple of Saturn)، طاق نمای سپتیموس سروروس (Arch of Septimus Severus)، کوریا (Curia)، معبد وستا (Temple of Vesta) و طاق نمای تیتوس (Arch of Titus) هستند.

بازدید از فواره تروی (Trevi Fountain) در مدت تور ایتالیا

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های جهانگردی شهر رم، فواره تِروی است. این شاهکار قرن هفدهمی در فیلم‌ها تا حدی جاودانه شده است که بازدید از آن برای تمام گردشگران تور ایتالیا و تور اروپا به امری ضروری تبدیل شده است. پرتاب یک سکه (نه 3 سکه) درون فواره تروی (Fontan di Trevi) سنتی است که فرض آن بر این است که به شما اطمینان دهد که به رم باز خواهید گشت.

این فواره بزرگترین فواره رم است که آب آن توسط کاریزی که در اصل توسط آگریپا (Agrippa) ساخته شده تأمین می شود. آگریپا یکی از حامیان بزرگ هنر در قرن اول قبل از میلاد مسیح است که برای انتقال آب به حمامش این کاریز را ساخت. فواره تروی در اصل برای پاپ کِلِمنت دوازدهم (Pop Clement XII) بین سال‌های 1732 و 1751 میلادی توسط نیکولو سالوی در برابر دیوار پشتی کاخ دوک پلی ساخته شد. این فواره خدای اقیانوس نپتون (Neptune) را به همراه اسب‌ها، خدایان دریا (که بالا تنه انسان و پایین تنه ماهی دارند) و صدف‌ها نشان می‌دهد. آب در اطراف مجسمه‌ها و صخره‌های مصنوعی می‌چرخد و در حوضچه کوچکی جمع می‌شود که همیشه پر از سکه است.

بازدید از کلیسای جامع St. John Lateran در تور ایتالیا

همانطور که ممکن است شما هم از یک کلیسای اسقفی پاپ انتظار داشته باشید، کلیسای جان لنترن نیز یکی از تحسین برانگیزترین کلیساهای رم است. بعد از قرن‌ها تغییر، این بنا هنوز فرم اصلی خود را از عصر کنستانتین، زمانی که ساخته شد، حفظ کرده است. جبهه روبرویی آن شامل تزئینات تمام و کمال عصر باروک است و یک مثال بی نقص از معماری آن دوره است. در مدت تور ایتالیا وقتی به این کلیسا رفتید، در کنار موزائیک‌های محراب اصلی کلیسا، حواستان باشد که به سقف چوبی زیبای قرن شانزدهمی نیز نظری بیاندازید.

اگر هشت ضلعی غسل تعمیدگاه San Giovanni in Fonte کمی آشنا به نظر می‌رسد، به این خاطر است که این بنا به عنوان الگویی برای نمونه‌های بعدی‌اش در سراسر اروپا به کار رفته است. این سازه که توسط کنستانتین ساخته شده است، قدیمی‌ترین غسل تعمیدگاه مسیحیت در جهان است. روبروی پیازا (میدان)، در کلیسای اسکالا سانتا (Scala Santa)، راه پله مقدس (Holy Staircase) قرار دارد که شامل 28 پله است که باور بر این است که در قرن چهارم میلادی توسط سنت هِلِن (St. Helen) از کاخ پیلاته (Pilate's Palace) آورده شده‌اند.

راه رفتن بر روی پله‌های اسپانیایی در تور ایتالیا

به گونه‌ای طعنه‌آمیز، فراز و فرود پله‌های غیر هندسی و نامنظمی که پله‌های اسپانیایی خوانده می‌شوند، توسط سفیری فرانسوی تقبل هزینه شده و به سمت کلیسای فرانسوی Trinità dei Monti هدایت می‌شوند. این پله‌ها نام خود را از پیازا دی اسپاگنا (Piazza di Spagna)، میدانی در پایه سازه و یکی از معمولترین میادین رم گرفته‌اند. این پله‌ها به طور دائم مورد مراجعه گردشگران تور ایتالیا بوده‌اند، جایی که آن‌ها می‌توانند بنشینند و از جلاتو (بستنی ایتالیایی) در تابستان لذت ببرند یا دستانشان را کنار شاه بلوط های کباب شده در زمستان گرم کنند.

فواره قایق مانند در پایین پله‌های اسپانیایی با عنوان Barcaccia شناخته می‌شود و توسط پیترو برنینی (Pietro Bernini)، پدر معمار برجسته سبک باروک، گیان لورنزو برنینی (Gian Lorenzo Bernini) ساخته شده است. بنای Trinitadei Monti توسط لویی دوازدهم (Louis XII) در سال 1502 میلادی شروع شده و هنوز برخی طاق‌های سبک گوتیک را در خود دارد و شامل یک آرامگاه است که توسط دنیل دی وُلتِرا (Daniele da Volterra) شاگرد میکلانژ ساخته شده است. ویا کُندُتی (Via Condotti) از پیازا دی اسپانگا (Piazza di Spanga) به سمت جنوب غربی امتداد پیدا می‌کند و یکی از به روزترین خیابان‌های فروشگاهی رم است که در آن کافه گِرِکو (Caffe Greco) به دلیل حضور دائمی هنرمندان، نویسندگان و موسیقیدانان از شهرت زیادی بین گردشگران تور ایتالیا برخوردار است. طرفداران می‌توانند از خانه کیت و شِلی جهت مشاهده عکس‌ها و پرتره‌های این شعرای انگلیسی و آثار معاصرشان بازدید نمایند.

بازدید از تپه پالاتین در تور ایتالیا

تپه پالاتین با تفکری راهبردی در حدود 50 متر بالاتر از رودخانه تیبر واقع شده است و نشانگر شواهدی از سکونتگاه های اولیه رم است. حکاکی های موجود در صخره های مقابل معبد سیبلی (Temple of Cybele) نشانگر فعالیت های انسانی است که به قرن نهم پیش از میلاد یا حتی قبل تر بر می گردد. این محل توسط امپراطورها و خانواده های اشراف زاده عالی مقام برای ساخت کاخ‌هایشان انتخاب شده است. باغات فارنس (Farnese Gardens) بر روی این تپه برای کاردینال الساندرو فارنس (Cardinal Alessandro Farnese) در قرن شانزدهم ایجاد شده‌اند. پارک تفریحی که مجموعه‌ای از آلاچیق‌ها، چمن ها، باغچه ها، درختان و فواره ها است همه و همه به عنوان صحنی برای گردهمایی های اجتماعی طراحی شده اند.

بخش های مهم تپه پالاتین خانه لیویا (House of Livia، همسر آگوستوس)، راهرو نیمه زیر زمینی کریپتوپرتیکوس (Cryptoporticus)، خانه فلاویا (Domus Flavia)، خانه آگوستانا (DomusAugustana) هستند. البته با شکوه ترین آن‌ها حمام‌های سپتیمیوس سوروس (Baths of Septimius Severus) است. تپه پالاتین محلی دوست داشتنی برای اکتشاف و بازدید در مدت تور ایتالیا است که یک پارک تفریحی را با خرابه های با شکوه و تحسین برانگیز درهم می‌آمیزد.

بازدید از پیازا ناونا (Piazza Navona) در تور ایتالیا

یکی از میدان های سبک باروک بسیار شاخص در رم، پیازا ناونا است که هنوز کلیتی از یک استادیوم رمی را که توسط امپراطور دومیتیان (Emperor Domitian) ساخته شده است را دارد. این بنا در طول قرون وسطی برای فستیوال‌ها و مسابقات اسب دوانی استفاده می‌شده است و توسط برومینی (Borromini، کسی که سری کاخ های باشکوه و کلیسای سنت اگنس (Sant'Agnese) را در جبهه غربی آن ساخته است) در سبک باروک بازسازی شده است. نمای اصلی، برج ناقوس و گنبد آن نشانگر شیوه‌ای است که معماری باروک در آن سطوح محدب و مقعر، آبریزهای شیروانی، پنجره ها، ستون ها و پل ها را در یک قالب طراحی یکپارچه در هم می آمیزد.

در گورستان زیر زمینی سنت اگنس (Sant'Agnese) اثر الساندرو الگاردی (Alessandro Algardi) تحت عنوان معجزه سنت اگنس (The Miracle of St. Agnes) و خرابه های یک زمین موزائیک شده رومی قرار دارد. کلیسای سنت اگنس به عنوان یک مدل برای کلیساهای سبک باروک و روکوکو در ایتالیا و جاهای دیگر اروپا به کار رفته است. اگرچه برومینی (Borromini) میدان و ضلع های جنبی آن را طراحی کرده است، طراح ارشد او برنینی (Bernini) مرکز آن که یک فواره زیبای سبک باروک با عنوان فونتانا دی فیومی (Fontana deiFiumi) است را طراحی کرده است. این فواره پر شور نماد چهار رودخانه ای است که بعدها به عنوان بزرگترین رودخانه های موجود در قاره های شناخته شده انگاشته شده اند. این مجموعه شامل مجسمه هایی است که رودخانه های نیل، گنگ، دانوب و ریو دلا پلاتا (Rio de la Plata) را در اطراف حوضچه ای بزرگ شخصت سازی می کنند و هر یک با گیاهان و حیوانات نواحی‌ مخصوص به خودشان همراه شده اند.

دو فواره دیگر در میدان، یکی فواره دل مورو (Fontana del Moro) قرن شانزدهمی است که در مقابل پلازا پمفیلی (Palazzo Pamphili) قرار گرفته و توسط گیاکومو دلا پورتا (Giacomo dellaProta) ساخته شده است و دیگری فواره دل نتونو (Fontana del Nettuno) قرن نوزدهمی همراه با مجسمه نپتون (خدای دریا) است. امروزه این میدان مملو از شهروندان رمی، گردشگران تور ایتالیا، هنرمندان خیابانی، غرفه‌های خرید سوغاتی و کافی شاپ‌هاست و در طول ماه دسامبر (حدود ماه آذر) بهترین فروشگاه های خرید کریسمس رمی در این محل دایرند. در نزدیکی این محل، در حد فاصل پیازا و پانتئون، کلیسای سن لویی دی فرانسیس (San Luigi deiFrancesi) که در برگیرنده سه نقاشی بسیار بزرگ قرن شانزدهمی متعلق به کاراواگیو (Caravaggio) است قرار دارد.

بازدید از Forum of Trajan در تور ایتالیا

فروم امپراطور تراجان (Forum of the Emperor Trajan) بزرگترین فروم به جامانده از عهد امپراطوری رم است که به بهترین شکل نگهداری شده است. این فروم در اوایل قرن دوم ساخته شد و شامل یک ترکیب قابل توجه از بناها و ساختمان‌های یادبود است: معبد، باسیلیکا، مجموعه ای از فروشگاه‌ها و سه بنای یادبود به افتخار امپراطور. در طول قرون وسطی ساختمان‌های جدیدی در ناحیه فروم ساخته شدند، شامل Torre delle Milizie و کلیساهای دوقلو سانتا ماریا دی لورتو (Santa Maria di Loreto) و سانتیسیمو نومه دی ماریا (Santissimo Nome di Maria). در تور ایتالیا در این بخش رم می توانید از خیابان‌های مدرن نیز در خارج از محدوده امتداد پیدا کرده‌اند دیدن کنید.

تصور باسیلیکای آلپیا (Basilica Ulpia) در بخش انتهایی مجموعه (شامل یک سالن در ابعاد 130 در 125 متر به همراه دو کتابخانه متصل به بنا) از خرابه های به جا مانده کار دشواری است. با این وجود می توانید ستون پیروزی تراجان (Trajan's Victory Column) را که در حد فاصل کتابخانه ها قرار گرفته و هنوز یک بنای تاریخی باشکوه منتسب به قدرت امپراطوری رم و مهارت پیکرسازان رومی است را ببینید. این ستون 38 متر ارتفاع دارد و از سنگ مرمری که از جزیره یونانی پاروس (Paros) آورده شده ساخته شده است و با گچ بری های مارپیچی برجسته با ارتفاع 200 متر که بیش از 2500 شخصیت جنگ های تراجان را با نمایی از سربازان در حال نبرد، اسب هایی که بر روی دو پا ایستاده اند و تجهیزات ارتش رمیرا نشان می دهد پوشیده شده است. در پایه این ستون زمانی یک گلدان طلایی که حاوی خاکستر تراجان (امپراطوری که تحت حکومت او امپراطوری رم به نهایت قدرت و شکوه خود رسید) قرار داشت. دیوارهای آجر قرمز تحسین برانگیز و سقف های بلند گنبدی شکل سه طبقه نیمه منحنی سالن های فروش در پشت محوطه فروم قد برافراشته اند و از موقعیت شیب دار تپه کویرینال (Quirinal hill) استفاده می کنند.

بازدید از حمام های کاراکالا (Baths of Caracalla) در تور ایتالیا

این بنا که در سال 216 میلادی توسط پادشاه روم کاراکالا (Caracalla) تکمیل شد چیزی بیش از حمام های عمومی بودند. در واقع آن‌ها مراکز ورزشی تمام عیاری بودند که حمام های آب سرد و آب گرم، یک استخر شنا، سونای خشک و بخار، تسهیلات ورزشی برای برخی ورزش ها مانند ژیمناستیک، سالن های اجتماعات، باغات، کتابخانه ها، سلمانی ها و فروشگاه های متعددی را شامل می شدند. این مجموعه عظیم و باشکوه مساحتی در حدود 300 متر مربع و سالن های چند بخشی بسیار بزرگ که گنبد و طاق‌ضربی‌هایشان با ستون ها و پل‌های بسیار عظیم نگهداشته شده اند را در برمی گیرد. این مجموعه می تواند 1500 نفر را در خود جای دهد. سقف ها و دیوارها با سنگ مرمر، موزائیک‌ها و نقاشی های دیواری پوشیده شده اند و با وجود اینکه مخروبه شده اند هنوز شکوه آن ها مشهود است. بازدید از این مجموعه در مدت تور ایتالیا و تور اروپا شما را به روم باستان می‌برد.

بازدید از گورستان های زیر زمینی و راه آپیان (Appian Way) در مدت تور ایتالیا

گورستان های سن کالیستو (San Callisto) و سن سباستیانو (San Sebastiano)، هر دو گورستان هایی زیر زمینی در ویا آپیا آنتیکا (Appian Way) هستند که ابعاد بسیار وسیعی دارند به گونه ای که سن کالیستو (San Callisto) ناحیه ای در حدود 300 در 400 متر را به همراه شبکه ای از گذرگاه ها و دالان هایی بسیار ظریف چند لایه‌ای که در سنگ های روزنه دار کنده‌کاری شده‌اند در بر می‌گیرد. علاوه بر قبرها، سنت کالیکستوس (St. Calixtus) شش کلیسا دارد که بین سال های 290 تا 310 میلادی ساخته شده اند و دیوارهایی با نقاشی های غیر مذهبی و متعلق به اوایل دهه‌های میلادی را در بر می‌گیرند. در گورستان زیر زمینی پاپ، قبرهای شهدای پاپ متعلق به قرن سوم، در کتیبه های یونانی شناسایی شده اند.

سن سباستیانو (San Sebastiano) که یکی از هفت کلیسای زیارتی رم است، در قرن چهارم در بخش قبرستان و گورستان های زیر زمینی قدیمی ساخته شده است و به همراه پایه های باسیلیکای کنستانتین (Constantinian basilica، کلیسایی با راهروهای طولانی و انتهایی که به یک محراب ختم می شود) می تواند در مدت تور ایتالیا مورد بازدید و اکتشاف قرار گیرد. اتاقک هایی که قبرها را در برگرفته اند با نقاشی های بسیار ظریف و تزئینات گچکاری شده در طبقات مختلفی قرار گرفته اند و بر اساس سنگ نوشته‌ها قدمت آن ها به قرن اول بعد از میلاد بر می گردد. اگر چه اینطور تصور می شود که مخروبه های با ارزش برای نگهداری و مراقبت در طول دوران شکنجه مسیحیان به این محل آورده شده اند، این اماکن نقش گورستان ها را بازی می کردند نه محلی برای مخفی شدن مسیحیان.

کمی در جهت غرب ویا آپیا آنتیکا (Via Appia Antica)، نه خیلی دور از گورستان های زیر زمینی سن کالیستو (San Callisto)، گورستان های زیر زمینی دومیتیلا (Catacombs of Domitilla) از بزرگترین ها و تحسین برانگیزترین ها در رم به شمار می روند که شامل 15 کیلومتر دالان و راهرو های زیر زمینی می شود و یک باسیلیکای تمام عیار زیر زمینی به شمار می رود. با توجه به وقف شدن این مکان به شهدای مسیحیت، این افراد در این مکان دفن شده اند مانند نرو (Nereus) و آشیل (Achilleus). این باسیلیکا تا قرون وسطی یک مکان زیارتی مهم به شمار می رفت. بیش از 80 قبر نقاشی شده و نقاشی روی گچ شام آخر (The Last Supper) لئوناردو داوینچی متعلق به قرن دوم در نمایش گاه های این مجموعه باقی مانده اند. در خارج از مجموعه پورتا سن سباستیانو (Porta San Sebastiano) طاق نمای دروسوس (The Arch of Drusus) که در نزدیکی ورودی ویا آپیا آنتیکا (Via AppiaAntica) قرار داد یکی از قدیمی ترین و مهمترین بزرگراه های رم به شمار می رود و در حدود سال 300 قبل از میلاد ساخته و به سمت بندر بریندیسی (Brindisi) در حدود سال 190 قبل از میلاد بسط داده شد. به موازات این جاده، خرابه های برخی راه آب هایی که آب مورد نیاز شهر را تأمین می کردند قرار دارند. در میان سروهایی که در کنار مسیر قرار گرفته اند خرابه های قبرهایی که متعلق به خانواده های رمی اشراف زاده هستند دیده می شوند. مهمترین این قبرها، قبر کائیسیلیا (Caecilia Metella) و شوهرش است.

بازدید از ویتوریانو (Vittoriano، بنای یادبود ویکتور ایمانوئل دوم Victor Emmanuel II)

چه شما فکر کنید که این بنای یاد بود با شکوه ساخته شده برای برجسته سازی پیروزی اتحاد ایتالیا و تکریم نخستین پادشاهش یک بنای یادبود تحسین برانگیز است یا یک ساختمان زننده و چشم آزار، باید تصدیق نمایید که یک سازه رمی بی نقص است. بنای یاد بود ملی که منتسب به ویکتور ایمانوئل دوم (Victor Emmanuel II) است در بین سال های 1885 و 1911 جهت تجلیل از موفقیت ریسور جیمنتو (Risorgimento) و دستیابی به وحدت ایتالیایی در سال 1870 ساخته شده است. این سازه یک بنای عظیم است که طولی برابر با 135 و عمقی برابر با 130 متر دارد و بخش های پشتی بنا تا ارتفاع 70 متری بالا رفته اند. در نیمه راه به سمت بالا، محراب دلا پاتریا (Altaredella Patria، به معنای محراب سرزمین پدری) و قبر سرباز گمنام قرار گرفته‌اند. در بخش شرقی بنای یادبود، موزه مرکزی del Risorgimento که موزه جنبش استقلال ایتالیا است قرار گرفته است.

به "بازدید از برترین جاذبه های گردشگری شهر رم در مدت تور ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از برترین جاذبه های گردشگری شهر رم در مدت تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021