اینستاگرام، گردشگری را در دنیا متحول نموده است!

بر اساس تازه ترین یافته های پژوهشگران فعال در حوزه فضای مجازی و رسانه، شبکه اجتماعی اینستاگرام با افزایش محبوبیتش در سالهای اخیر، توانسته صنعت گردشگری و توریسم را در دنیا متحول نموده و رونق خاصی ببخشد.

اینستاگرام، گردشگری را در دنیا متحول نموده است!

به گزارش خبرنگاران، به نقل از وب سایت گلف نیوز، بر اساس نتایج تحقیقات جدید، شبکه اجتماعی اینستاگرام نحوه گردشگری گردشگران داخلی و خارجی را در دنیا تغییر داده است، به گونه ای که هم اکنون بیشتر مردم به دنبال آن مکان هایی برای سفر و گردش هستند که عکس های زیبای آن را در صفحات مجازی موجود در شبکه اجتماعی اینستاگرام مشاهده نموده اند.

این روزها که کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام تحت تاثیر قابلیت های جدید و جذاب آن بسیار بیشتر از پیش شده است، بسیاری از مردم به دنبال کشف تصاویر جدید از مکان های جغرافیای خاص و قطب های گردشگری جدیدی در داخل و خارج از کشورشان هستند.

این تصاویر که معمولا در صفحات مجازی و یا در هشتگ های معروف در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند، از تعداد لایک های بسیاری برخوردار می شوند و همین امر موجب می گردد به بسیاری از کاربران دیگر هم پیشنهاد گردد و بدین ترتیب، تصاویری که بیشتر توسط کاربران دیده و لایک شده اند، در صدر پیشنهادات اینستاگرام به کاربران جدید قرار می گیرند.

حالا پژوهشگران به تازگی در جدیدترین تحقیقاتی که انجام دادند، به این نتیجه رسیده اند که تصاویر به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام سلیقه و تمایل شهروندان به گردشگری را تغییر داده است بدین ترتیب که آنها با مشاهده و کشف نقاط جغرافیایی جدید و مناظر طبیعی و تاریخی، به مشاهده آن از نزدیک و سفر کردن به منطقه مذکور علاقمند می شوند بنابراین می توان گفت که اینستاگرام توانسته است نقش پررنگی در رواج توریسم و گردشگری اعم از بوم گردی، طبیعت گردی و گردشگری خارجی ایفا نماید.

این تحقیقات می تواند به معنای آن باشد که اینستاگرام از پتانسیل های بسیار زیادی برخوردار است تا در زمینه های مختلف نظیر توسعه و رواج صنعت گردشگری و توریسم به کار گرفته گردد.

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان کاربران فضای مجازی به شمار می رود که در این میان، نسل جوان و نوجوان از آن استقبال بیشتری نسبت به سایر رده های سنی نموده اند.

بر اساس آخرین تحقیقات و آمار منتشر شده در ژانویه امسال 2018 میلادی، بیشترین تعداد کاربران این شبکه اجتماعی به کشورهای ایالات متحده آمریکا با بیش از 110 میلیون کاربر، برزیل با بیش از 57 میلیون و اندونزی با 53 میلیون کاربر فعال در ماه، هند با 52 میلیون، ترکیه با 33 میلیون، روسیه با 29 میلیون، ایران با 24 میلیون، ژاپن با 22 میلیون، انگلستان با 21 میلیون و مکزیک با 20 میلیون کاربر فعال در ماه تعلق دارد.

به "اینستاگرام، گردشگری را در دنیا متحول نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام، گردشگری را در دنیا متحول نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021