ایتالیا یاری های بشردوستانه به ایران ارسال می نماید

رم - خبرنگاران - وزارت امور خارجه ایتالیا در بیانیه ای از ارسال یاری های بشردوستانه برای سیل زدگان در ایران اطلاع داد.

ایتالیا یاری های بشردوستانه به ایران ارسال می نماید

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه ای که روز پنجشنبه در تارنمای وزارت امور خارجه ایتالیا منتشر شده است، آمده است: در واکنش به سیل های شدید در مناطق جنوبی و شمال شرقی ایران که منجر به اوضاع اضطراری انسانی در این کشور شده است، ایتالیا در روزهای آتی یک پرواز با یاری های بشردوستانه به ایران ارسال می نماید.

این پرواز از پایگاه یاری های بشردوستانه ملل متحد (UNHRD) در شهر بریندیزی در جنوب ایتالیا، با یک محموله 40 تنی شامل یاری های اولیه و کیت های بهداشتی به حلال احمر ایران جهت یاری به مردم سیل دیده ارسال می گردد.

به گزارش دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران، شروع بارش شدید باران از تاریخ 28 اسفند 97 به جاری شدن سیل در 28 استان از 31 استان کشور منجر شد و تعداد 42 میلیون و 269 هزار و 129 نفر از ساکنان 253 شهرستان را تحت تاثیر قرار داده و باعث خسارت گسترده به امکانات شهری، از جمله مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها شده است.

این در حالی است که بسیاری از امکانات بهداشتی در مناطق سیل زده به طور کامل یا نسبی آسیب دیده هم چنین به علت قطع آب در این مناطق، احتمال خطر ناشی از شیوع بیماری های ناشی از آب آلوده، ناقلین و حشرات از جمله مالاریا، وبا و سایر بیماری های واگیر رو به افزایش است.

این گزارش با استناد به آمارهای وزارت بهداشت به وارد آمدن خسارت جدی به زیر ساخت های سلامت در 17 استان به شدت آسیب دیده از سیل، اشاره نموده و می افزاید: تعداد 577 خانه بهداشت، 52 مرکز بهداشت، 201 مرکز جامع سلامت، 70 مرکز خدمات اورژانس، 24 کلینیک و 43 بیمارستان مناطق ذکر شده تحت تاثیر خسارت های ناشی از سیل قرار گرفته اند.

سیلاب در خوزستان تاکنون به 438 واحد مسکونی شهری و 87 هزار واحد مسکونی روستایی خسارت وارد نموده است.

به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.

منبع: ایرنا

به "ایتالیا یاری های بشردوستانه به ایران ارسال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا یاری های بشردوستانه به ایران ارسال می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021