با توجه به ادامه بحران ویروس کرونا و بسته شدن بیشتر مرزها، تمامی تورها و خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

شماره‌های تماس صرفا جهت تماس برای پیگیری قراردادهای در جریان می‌باشد:

09919788893 خانم متقی (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09919788892 خانم زراسوند (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09192313064 خانم ساویس (کارشناس فروش تور) (فقط واتس اپ)

09906102071 آقای رحمتی (کارشناس فروش تور)

09121255526 آقای پارساکیان (مدیر تور) (فقط جهت تماسهای اضطراری)

انتقاد شدید برلین از دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا

به گزارش آوای بورالان، وزیر خارجه آلمان انتقاد شدیدی به دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی حامل پناهجویان نجات یافته از دریای مدیترانه که در سواحل ایتالیا پهلو گرفته بود وارد نموده و از دادگستری ایتالیا خواست سریعا در این باره شفاف سازی کند.

انتقاد شدید برلین از دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، مقامات بلند پایه دولت آلمان انتقاد شدیدی به دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا وارد کردند.

به گزارش رسانه های آلمانی، بعد از اینکه کشتی نجات سازمان امداد رسان آلمانی Sea - Watch (سی واچ) حدود دو هفته در آب های دریا سرگردان مانده بود با چهل مهاجر بالاخره در بندر لامپدوسای ایتالیا پهلو گرفت.

روبن نویگبایر، سخنگوی سی واچ در گفتگویی با خبرگزاری آلمان گفت که کارولا راکت، کاپیتان کشتی نجات آلمانی بعد از لنگر انداختن در این جزیره ایتالیا دستگیر شد. این مسئله هم هنوز واضح نیست که آیا و چه موقع مهاجران این کشتی نجات می توانند از آن خارج شوند.

کاپیتان این کشتی نجات آلمانی اواسط هفته با وجود ممنوعیت دولت ایتالیا به سمت آب های تحت قلمرو این کشور حرکت کرد. وی تاکید نمود که من به سمت آب های ایتالیا حرکت می کنم تا مهاجران را در امنیت به لامپدوسا برسانم.

این سازمان امداد آلمانی صلح یکشنبه در پیامی توئیتری اظهار داشت که ما تقریبا حدود 60 ساعت پیش اعلام وضعیت اضطراری کردیم اما هیچ کس به اعلام ما گوش نداد و هیچ کس این مسئولیت را بر عهده نگرفت. وی بر عزم و اراده خود برای نجات 40 مهاجر در دریای مدیترانه تاکید نمود.

این قایق نجات آلمانی در تاریخ 12 ژوئن در سواحل لیبی 53 مهاجر را نجات داد که 13نفر از آن ها از دلایل پزشکی و سلامتی در روزهای گذشته به لامپدوسا منتقل شده و بقیه روی کشتی و منتظر اجازه بودند تا در یک بند اروپایی انگر بیاندازند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان انتقاد شدیدی به دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا وارد نموده و در پیامی توئیتری گفت که نجات دادن زندگی انسان ها یک وظیفه انسانی است. نجات دریایی نباید جرم شناخته گردد. حالا این وظیفه دادگستری ایتالیا است که اتهامات علیه کاپیتان کشتی سی واچ 3 آلمانی را سریعا شفاف سازی کند.

متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا کاپیتان این کشتی نجات آلمانی را جنایتکاری دانسته که حالا دستگیر شده و حداکثر مجازات برای آن باید در نظر گرفته گردد.

این اقدام دولت ایتالیا همچنین واکنش های خشمگینانه ای را از طرف سیاستمداران بلند پایه آلمانی به دنبال داشته است. رابرت هابک، رئیس حزب سبز مجلس آلمان با نگاهی به اتهامات سالوینی علیه کاپیتان این کشتی نجات آلمانی آن را شدیدا رد نموده و گفت: رسوایی واقعی غرق شدن پناهندگان در دریای مدیترانه، نبود راه های مهاجرت قانونی و یک مکانیزم توزیع نادرست پناهندگان در اتحادیه اروپا است.

یکی از نمایندگان حزب چپ مجلس اروپا هم گفته است که کاپیتان این کشتی نجات آلمانی جایش پشت میله های زندان نبوده بلکه لایق یک مدال انسانیت است.

سال هاست که کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره مکانیسم تقسیم عادلانه پناهندگان با هم اختلاف نظر دارند. وزیر کشور ایتالیا اخیرا خواهان تضمین های معین از طرف کشورهای آماده پذیرش برای پناهندگان قبل از اینکه کشتی های نجات در بنادر این کشور لنگر بیاندازند شده است. در جریان این مناقشات، ایتالیا قوانین خود علیه مهاجران را به شدت تشدید نموده و آن را اجرایی می نماید.

به همین دلیل چندی پیش دولت ایتالیا قانونی را تصویب نموده است که می تواند نجات مهاجران در دریای مدیترانه توسط سازمان های کمکی را مورد مجازات قرار دهد.

به گزارش چندین رسانه غربی بر اساس این قانون جدید کاپیتان های کشتی های نجات خصوصی که بدون اجازه به سواحل ایتالیا نزدیک شوند در آینده با جریمه ای به مبلغ بین 10 هزار تا 50 هزار یورو جریمه می شوند.

شورای وزیران ایتالیا چندی پیش با این حکم متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا موافقت کرد. سالوینی می خواهد به این ترتیب مانع نجات مهاجران توسط سازمان های کمکی گردد.

متئو سالوینی این قانون جدید ایتالیا را یک گام رو به جلو در حمایت از امنیت کشورش ارزیابی نموده است.

دولت پوپولیستی ایتالیا متشکل از احزاب لیگ شمالی و جنبش پنج ستاره با دیدگاه های مهاجر ستیز خود حدود یک سال است که در ایتالیا حکومت می نماید. از آن موقع ورود کشتی های پناهندگان نجات یافته از دریای مدیترانه به ایتالیا با موانع زیادی همراه شده است. صدها مهاجر امسال میلادی در جهت دریای مدیترانه برای رسیدن به اروپا غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتقاد شدید برلین از دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید برلین از دستگیری کاپیتان کشتی نجات آلمانی در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021