اقتصاد قزاقستان تحت فشار تحریم های ضد روسی و جنگ تجاری امریکا و چین

کارشناسان قزاقستانی معتقدند که اقتصاد این کشور تحت فشارهای ناشی از تحریم های ضد روسی و جنگ تجاری امریکا و چین قرار گرفته است.

اقتصاد قزاقستان تحت فشار تحریم های ضد روسی و جنگ تجاری امریکا و چین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از AKIpress، طبق نظر کارشناسان، تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه و جنگ تجاری این کشور با چین ممکن است اقتصاد قزاقستان را تحت تأثیر قرار دهد.

الکسی کالاچف تحلیلگر روسی معتقد است که تحریم های امریکا علیه روسیه فقط تأثیری ناچیز و غیرمستقیم بر اقتصاد قزاقستان خواهد داشت.

وی گفت: خسارت های بیشتر به اقتصاد کشورهای ما که به صادرات کالاها وابسته هستند، ناشی از وخیم تر شدن جنگ تجاری آمریکا و چین خواهد بود. محدودیت های تجاری به طور بالقوه می تواند تقاضا برای مواد اولیه از چین را که اصلی ترین شریک مالی خارجی روسیه و قزاقستان است، کاهش دهد. تحریم های ضد روسیه ممکن است به کاهش تجارت بین روسیه و قزاقستان منجر گردد.

اولژاس تولویف معاون مرکز پژوهشی اقتصاد کاربردی و نویسنده چندین کتاب مالی می گوید: برای پیش بینی تأثیرات مستقیم منفی تحریم های ضد روسی امریکا بر اقتصاد قزاقستان و نرخ تنگه (واحد ملی پول قزاقستان) هنوز خیلی زود است.

وی همچنین فکر می نماید که وضعیت ارز ممکن است تحت تأثیر خراب شدن روابط بین ایالات متحده و چین و تشدید بیشتر سیاست تحریم ها علیه روسیه باشد.

آندری کوچتکوف یک تحلیلگر دیگر معتقد است آخرین تحریم های اعمالی امریکا تأثیر قابل توجهی بر روسیه و قزاقستان نخواهد گذاشت. به گفته وی این تحریم ها ممکن است بر نرخ روبل و تنگه فشار ایجاد کند.

امتناع چین از واردات محصولات ایالات متحده ممکن است بر خلاف تصور فرصت های جدیدی را برای تأمین کنندگان در کشورهای همسایه باز کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اقتصاد قزاقستان تحت فشار تحریم های ضد روسی و جنگ تجاری امریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد قزاقستان تحت فشار تحریم های ضد روسی و جنگ تجاری امریکا و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021