اقتصاددانان: تجارت چین در ژانویه بیش از پیش بینی کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در ماه ژانویه موتور تجارت چین همچنان با دنده معکوس کار کرد و انتظار می رود صادرات و واردات برای دومین ماه متوالی کاهش یابد. این به افزایش نگرانی ها در مورد این که ممکن است اقتصاد دنیا با شدت بیشتری کند گردد، دامن زد.

اقتصاددانان: تجارت چین در ژانویه بیش از پیش بینی کاهش یافت

چین بزرگترین کشور تجاری دنیا است و با رشد نگرانی ها در مورد کند شدن رشد تقاضای دنیای، میزان افت صادرات و واردات آن به دقت زیر نظر سرمایه گذاران و سیاست گذاران بین المللی واقع شده است.

میانگین پیش بینی های 30 اقتصاددان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز نشان می دهد که در ماه ژانویه واردات چین 10.0 درصد نسبت به سال گذشته سقوط خواهد داشت، که این بزرگترین کاهش از جولای 2016 تا کنون است. این درحالی است که در ماه دسامبر هم میزان واردات 7.6 درصد کاهش یافته بود.

مارک ویلیامز، اقتصاددان ارشد امور آسیا در کپیتال اکونومیکس، می گوید: این میزان رشد منفی واردات می تواند نشانه ای از این باشد که اقتصاد چین با سرعتی بیش از آن چه فکر می کردیم در حال کند شدن است.

صادرات چین در ماه ژانویه هم با کاهش روبرو خواهد شد، هرچند میزان این کاهش به اندازه واردات نخواهد بود. طبق پیش بینی ها انتظار می رود صادرات در این ماه 3.2 درصد افت کند. این درحالی است که در ماه دسامبر هم صادرات با افت 4.4 درصدی روبرو شده بود.

انتظار می رود در ماه ژانویه مازاد تجاری کلی چین به شدت کاهش یافته و به 33.5 میلیارد دلار برسد، در حالی که در ماه قبل این میزان 57.06 میلیارد دلار بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اقتصاددانان: تجارت چین در ژانویه بیش از پیش بینی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاددانان: تجارت چین در ژانویه بیش از پیش بینی کاهش یافت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021