افزایش هزینه صدور ویزای شنگن

به گزارش آوای بورالان، شورای اتحادیه اروپا افزایش هزینه های درخواست ویزا از 60 یورو به 80 یورو را تصویب کرد.

افزایش هزینه صدور ویزای شنگن

به گزارش آوای بورالان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، هزینه ویزای مسافرتی اتحادیه اروپا برای شهروندان بیش از 100 کشور دنیا افزایش یافته و به 80 یورو رسید.

از سوی دیگر، درخواست های ویزا از شش ماه قبل از سفر قابل انجام خواهد بود. قانون جدید که از سوی مجلس اروپا به تصویب رسیده است، شش ماه بعد از انتشار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

به گزارش یورو نیوز، شورای اتحادیه اروپا هدف از تصویب این قانون را حصول اطمینان از پوشش هزینه صدور ویزا توسط کشورهای عضو اتحادیه و طراحی مکانیزمی برای افزایش هر سه سال یک بار نرخ صدور ویزای شنگن اعلام نموده است.

این مصوبه شش ماه پس از انتشار به وسیله روزنامه رسمی اتحادیه اروپا قابل اجرا خواهد شد. با توجه به این که انتشار رسمی مصوبه شورای اتحادیه اروپا معمولاً یک ماه به طول می انجامد، پیش بینی می گردد که اجرای قانون جدید صدور ویزای شنگن از ابتدای ژانویه سال آینده میلادی اجرایی گردد.

اصلاحات انجام شده در خصوص قوانین صدور ویزا شنگن، سال گذشته و توسط کمیسیون اروپا با هدف تسهیل اخذ ویزا توسط مسافرانی که به طور مکرر به کشورهای عضو پیمان شنگن سفر می نمایند، ارائه شده بود.

به همین منظور در مصوبه شورای اتحادیه اروپا مقرر شده که حداقل فاصله زمانی میان موعد ارائه درخواست اخذ ویزا تا زمان شروع سفر به 15 روز کاهش یابد و حداکثر فاصله زمانی تقاضای ویزا تا انجام سفر از 3 ماه فعلی به 6 ماه افزایش یابد.

همچنین در چارچوب این مصوبه رویه معین و هماهنگی در خصوص تمامی افرادی که سفرهای پرشمار به کشورهای عضو پیمان شنگن دارند، اتخاذ خواهد شد تا بر اساس سوابق مثبت پرونده سفرهای آنها امکان صدور ویزا برای دوره 1 تا 5 سال وجود داشته باشد.

البته این مصوبه به کشورهای عضو پیمان شنگن این امکان را می دهد که در صورت مساعدت و همکاری مناسب کشورهای ثالث، در خصوص شهروندان آنها تسهیلات صدور سهل تر ویزای طولانی مدت تر و کم هزینه تر را اعمال نمایند.

پیمان شنگن نخست در سال 1985 در میان پنج کشور به امضا رسید و امروز 26 کشور اروپایی عضو آن هستند. این پیمان علاوه بر ایجاد امکان مسافرت بدون ویزا میان این کشورها، اجازه مبادله آزاد کالا، سرمایه و نیروی کار را در میان کشورهای عضو می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش هزینه صدور ویزای شنگن" امتیاز دهید

1 کاربر به "افزایش هزینه صدور ویزای شنگن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش هزینه صدور ویزای شنگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021