افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان

مقامات حمل و نقل هوایی گرجستان و ازبکستان مذاکراتی را برای شروع ارتباطات هوایی بین دو کشور شروع نموده اند.

افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، از تاریخ 16 جولای شرکت هواپیمایی ازبکستان پروازهای مسیر تاشکند-تفلیس را به فرودگاه بین المللی تفلیس شروع خواهد نمود.

در فصل تابستان در هر هفته دو پرواز در این مسیر انجام خواهد شد. این پروازها توسط هواپیمای ایرباس A320 صورت خواهد گرفت.

در اوایل فوریه گذشته، تاشکند میزبان 11 دور مذاکرات سیاسی بین وزرای امور خارجه ازبکستان و گرجستان بود.

پرواز مستقیم بین دو کشور با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در اوایل دهه 90 میلادی متوقف شد. امروزه سفر بین دو کشور به وسیله کشورهای ثالت انجام می گردد و حداقل زمان سفر از تاشکند به تفلیس در این حالت 8 ساعت می باشد.

در همین راستا طرف ازبک و گرجی توافق کردند که آزادی های هوایی از نوع پنجم بین دو کشور برقرار گردد. آزادی های هوایی دسته ای از حقوق هوانوردی بازرگانی هستند که به شرکت های هواپیمایی یک کشور اعطا می شوند تا بتوانند به مرز هوایی یک کشور دیگر وارد شوند و در آن کشور فرود بیایند. آزادی نوع پنجم، آزادی پرواز میان دو کشور بیگانه در پروازی که مبدأ یا مقصد آن، کشور خود شرکت هواپیمایی باشد است. در این نوع از آزادی، شرکت هواپیمایی این حق را دارد که بعد از رسیدن به مقصد، مسافران جدیدی را سوار و با بارگیری مجدد به کشور ثالث پرواز کند.

در سه ماهه نخست امسال، تعداد گردشگران ازبکستانی که به گرجستان سفر کردند رکورد جدیدی ثبت کرد. از ماه ژانویه تا مارس، شهروندان ازبکستان بیش از 4500 بار از گرجستان بازدید کردند که 279.4 درصد بیش از آمار مشابه در سال 2018 است.

به "افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح خط مستقیم پروازی بین ازبکستان و گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021