اعلام آمادگی چین برای یاری به ونزوئلا جهت برطرف مشکل قطع شبکه برق

سخنگوی وزارت امور خارجه چین بیان کرد این کشور برای یاری و پشتیبانی فنی جهت بازگرداندن برق در ونزوئلا آماده است.

اعلام آمادگی چین برای یاری به ونزوئلا جهت برطرف مشکل قطع شبکه برق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی ادامه یافتن خاموشی ها در ونزوئلا بعد از چند روز، چین خاطرنشان کرد حاضر است در بازگرداندن برق به این کشور یاری کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه لو کانگ سخن گوی وزارت امور خارجه چین به گزارش هایی اشاره نمود که علت قطعی برق ونزوئلا حمله ای سایبری می داند. لو گفت: چین در این خصوص عمیقاً نگران است.

وی اضافه کرد: چین امیدوار است طرف ونزوئلایی بتواند علت این مسئله را هرچه زودتر کشف کند و تأمین برق به صورت عادی را از سرگیرد. چین مایل است یاری و پشتیبانی فنی برای بازگردانی شبکه برق ونزوئلا را فراهم کند.

به گزارش رسانه ها و شاهدان عینی، از روز سه شنبه برق به بسیاری از مناطق ونزوئلا بازگشته است اما در برخی نواحی پایتخت و نواحی غربی در مجاورت مرز کلمبیا همچنان برق قطع است.

قطعی برق در ونزوئلا از پنج شنبه هفته گذشته آغاز شد. نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا را به ایجاد اختلال در نیروگاه های هیدروالتکریک به وسیله حملات سایبری متهم کرد.

در ماه های اخیر با وجود اوج دریافت تحریم های واشنگتن علیه کاراکاس و از سوی دیگر تشکیل گروهی از مخالفان دولت توسط خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا، دولت قانونی مادورو توانسته قدرت را حفظ کند. مادورو با مقصر دانستن گوایدو در قطعی های اخیر برق، او را عروسک خیمه شب بازی آمریکا نامید.

این قطعی ها موجب اختلال در کار بیمارستان ها و تأسیسات نفتی و فساد موادغذایی در قلب این کشور استوایی شده است. روز دوشنبه در پی قطعی برق در نقاط مختلف ونزوئلا، مدارس و برخی دفاتر دولتی تعطیل شدند و روز سه شنبه دولت در پی ادامه یافتن خاموشی ها وضعیت فوق العاده خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعلام آمادگی چین برای یاری به ونزوئلا جهت برطرف مشکل قطع شبکه برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی چین برای یاری به ونزوئلا جهت برطرف مشکل قطع شبکه برق"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021