اعتراف پراندلی به اشتباهش برای راهنمایی تیم ملی ایتالیا و از دست دادن فرصت راهنمایی یوونتوس

سرمربی پیشین تیم ملی ایتالیا می گوید قبول مسئولیت راهنمایی آتزوری در سال 2010 تصمیمی اشتباه بوده است.

اعتراف پراندلی به اشتباهش برای راهنمایی تیم ملی ایتالیا و از دست دادن فرصت راهنمایی یوونتوس

به گزارش خبرنگاران، چزاره پراندلی سرمربی حال حاضر تیم فوتبال جنوا که در فاصله سال های 2010 تا 2014 راهنمایی تیم ملی ایتالیا را برعهده داشت، می گوید تصمیمش برای قبول راهنمایی آتزوری اشتباه بود، چون پذیرش این مسئولیت برای او بسیار زود بود. پراندلی در مدتی که راهنمایی لاجوردی پوشان را برعهده داشت، تغییرات محسوسی در فلسفه و تاکتیک بازی این تیم ایجاد کرد و سعی کرد که علاوه بر دفاع، سایر بخش های این تیم را تقویت کند.

پراندلی توانست ایتالیا را به فینال یورو 2012 برساند، هر چند در آنجا شاگردانش مقابل اسپانیا متحمل شکست سنگینی شدند. ایتالیای پراندلی سپس در جام جهانی 2014 برزیل تحقیر شد، چرا که در مرحله گروهی پایین تر از تیم هایی مانند کاستاریکا و اروگوئه نهاده شد و حذف شد و به دنبال این اتفاق پراندلی استعفا کرد.

پراندلی 61 ساله در گفت و گو با نشریه توتواسپورت در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم او برای قبول راهنمایی تیم ملی ایتالیا اشتباه بود؟ گفت: بله، من خیلی زود حاضر به پذیرش این مسئولیت شدم. من مدت ها به این موضوع فکر نموده ام و به همین دلیل می گویم که بله تصمیم اشتباه بود. با این حال دو مورد بود که مرا مجاب کرد این مسئولیت را قبول کنم. اول عشقم به تیم ملی بود. وقتی تیم ملی شما را فرامی خواند، چطور می توانید به آن نه بگویید؟ مورد دوم هم بیانیه باشگاه فیورنتینا (تیم سابق فیورنتینا قبل از راهنمایی ایتالیا درفاصله سال های 2005 تا 2010) بود که در آن گفت ما پراندلی را به عقد تیم ملی درآوردیم. در آن بیانیه فیورنتینا گفت که ما پراندلی را به عقد تیم ملی درآوردیم و این در حالی بود که من هنوز با آنها قرارداد داشتم. آنها با بیانیه ای که منتشر کردند، موضع شان و چیزی که می خواستند رخ دهد را کاملاً معین کردند.

پراندلی در ادامه فاش کرد که او می توانست پیش از آنتونیو کونته - کسی که سال 2011راهنمایی یوونتوس را برعهده گرفت – سرمربی بانوی پیر گردد اگر فیورنتینا او را مجاب به سرمربیگری در تیم ملی ایتالیا نمی کرد.

سرمربی جنوا اضافه کرد: یوونتوس؟ بله اینکه من می توانستم سرمربی این تیم شوم درست بود اما دیگر مهم نیست. مدیران فیورنتینا به من گفته بوند آزادم با هر تیمی که می خواهم مذاکره کنم. اما روز بعد در یک روزنامه خواندم که آنها قویاً این موضوع را تکذیب نموده اند. باورنکردنی بود. آنها به من گفتند که به کارم ادامه دهم و من هم گفتم آماده ام 4، 5 سال دیگر با فیورنتینا کار کنم و بعد مرا به عقد تیم ملی درآوردند. من می خواهم خیلی شفاف حرفم را بزنم. من یک سال دیگر با فیورنتینا قرارداد داشتم اما بدون آنکه هیچ چیزی از این تیم مطالبه کنم. مسئولان باشگاه حتی برای خداحافظی با من دست هم ندادند و کاملاً معین بود که برای عقد قرارداد با میهایلوویچ خیلی عجله دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراف پراندلی به اشتباهش برای راهنمایی تیم ملی ایتالیا و از دست دادن فرصت راهنمایی یوونتوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف پراندلی به اشتباهش برای راهنمایی تیم ملی ایتالیا و از دست دادن فرصت راهنمایی یوونتوس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021