اعتراض گسترده مردم ایتالیا به سیاست های دولت پوپولیست

اتحادیه های تجاری ایتالیا در اعتراض به رکود اقتصادی و بی عدالتی اجتماعی دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.

اعتراض گسترده مردم ایتالیا به سیاست های دولت پوپولیست

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، ایتالیا با وجود اینکه یکی از مهمترین فراوری کنندگان در اروپاست، اما بالاترین آمار بیکاری را در قاره سبز دارد.

صدها هزار تن از مردم ایتالیا روز شنبه در خیابان های رم، پایتخت دست به اعتراض زده و علیه سیاست های اقتصادی دولت پوپولیست این کشور تجمع کردند.

بزرگترین اتحادیه های تجاری ایتالیا با شعار آینده ای برای کار علیه سیاست های اقتصادی دولت این کشور دست به راهپیمایی زده و رکود و شرایط نابسامان اقتصادی در ایتالیا را مورد انتقاد قرار دادند.

مائوریتزیو لاندینی، رئیس فدراسیون عمومی کار ایتالیا با هشدار اینکه این تظاهرات تازه ابتدای کار است، گفت: مسائل اصلی در ایتالیا وجود دارد که این دولت نمی تواند با آنها مقابله کند. متأسفانه دولت های قبلی هم همین مشکل را داشتند.

نرخ بیکاری در ایتالیا 9.7 درصد است و به همین دلیل، این کشور به سومین کشور در آمار بیکاری پس از یونان و اسپانیا بدل گردیده است. بیکاری جوانان در ایتالیا بدتر از دیگر رده های سنی است. در سال 2017، 16.7 درصد از جوانان این کشور بیکار بودند که دو برابر میانگین اتحادیه اروپاست. مشاغل پر خطر و بیکاری در ایتالیا رو به رشد است.

دولت های قبلی در ایتالیا اقدامات اندکی در بهبود اوضاع انجام دادند و حالا دولت کنونی رم نیز نتوانسته اوضاع را بهتر کند.

سازماندهندگان این راهپیمایی اعتراضی بر این باورند که برنامه دولت برای اصلاح قوانین بازنشستگی و درآمدی ناکافی و دچار انحراف است.

از ژوئن سال گذشته میلادی، ایتالیا را دو حزب پوپولیست کاملاً مجزا از هم اداره می نماید. یکی از آنها حزب لیگ کاملاً راست گرا و دیگری حزب جنبش پنج ستاره کاملاً چپگرا است.

لاندینی لوئیجی دی مائو، معاون نخست وزیر از حزب جنبش پنج ستاره را بخاطر دیدار با معترضان جلیقه زرد فرانسه مورد انتقاد قرار داده و گفته این دیدار در حالی اجرا شده که وی از مصاحبه با معترضان ایتالیایی امتناع نموده است.

در همین حال، معاون نخست وزیر ایتالیا از فساد در اتحادیه ها انتقاد کرد و گفت: این دولت های قبلی بودند که همه چیز شامل ذخایر ارزی، مشاغل و تجارت ها را برای ریاضت قربانی کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراض گسترده مردم ایتالیا به سیاست های دولت پوپولیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض گسترده مردم ایتالیا به سیاست های دولت پوپولیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021