اعتراض مردم سوئیس به خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان

شماری از مردم سوئیس با تجمع در برابر مقر سازمان ملل در ژنو، به خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در جریان تظاهرات اخیر در این کشور اعتراض کردند.

اعتراض مردم سوئیس به خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شماری از معترضان جلیقه زرد امروز چهارشنبه در برابر مقر سازمان ملل در ژنو تجمع کردند تا اعتراض خود را به خشونت های پلیس در جریان تظاهرات های اعتراضی هفته های گذشته پلیس فرانسه علیه معترضان ابراز نمایند.

در طول هفته های گذشته، پلیس فرانسه از هزاران گلوله لاستیکی علیه معترضان استفاده نموده است که به نقص عضو در برخی از معترضان منتهی شده است. این اقدام اگرچه انتقادهای فراوانی را به دنبال داشته اما نیروهای پلیس و ژاندارم های فرانسوی همچنان مجاز هستند که این تسلیحات را به کار گیرند.

شنبه گذشته معترضان فرانسوی در چهاردهمین شنبه اعتراضی در فرانسه به خیابان آمدند. از اواسط نوامبر هزاران نفر از مخالفان دولت ماکرون تظاهرات نموده اند. این تظاهرات ها عموما مسالمت آمیز بوده اندکه با دخالت پلیس به درگیری های خیابانی منجر شده است.

دولت فرانسه قصد داشت در چارچوب سیاست تشویق عمومی به استفاده از خودروهای هیبریدی و کاهش خودروهای متکی به سوخت فسیلی، از ابتدای سال آینده میلادی مالیات بر سوخت را افزایش دهد، اما همین تصمیم جرقه اعتراضات طبقه متوسط را زد. معترضان ماکرون را که پیش از این یک بانکدار بوده، به حمایت از طبقه ثروتمند متهم نموده و می گویند او سیاست هایی را دنبال می نماید که بانک های بزرگ فرانسه از آن نفع می برند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اعتراض مردم سوئیس به خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض مردم سوئیس به خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021