اصلاحات کار در فرانسه موجب کاهش بیکاری شد

آمار بیکاری در فرانسه طی 10 سال گذشته به پایین ترین سطح خود رسیده و این آمار حاکی از موفقیت اصلاحات کار در این کشور است.

اصلاحات کار در فرانسه موجب کاهش بیکاری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اکونومیک نیوز، آژانس ملی آمار INSEE اعلام نمود: بیکاری در فرانسه به 8.7 درصد کاهش یافته و از سال 2009 تاکنون پایین ترین میزان است. اما همچنان آمار بیکاری فرانسه نسبت به آلمان و انگلیس بالا و بالاتر از میانگین 6.4 درصد اتحادیه اروپا است.

آخرین آمار بیکاری نشان می دهد که 963 هزار فرد بیکار حداقل به مدت یک سال در جست وجوی شغل بوده اند و در نتیجه میزان بیکاری بلندمدت (3.3 درصد در نیروی کار) نیز در سال گذشته تاحدودی تغییر نموده است.

رئیس جمهور فرانسه با کاهش میزان بیکاری که در زمان انتصاب وی 9.4 درصد بوده وعده داده تا انتها دوره ریاست جمهوری خود در سال 2022 این میزان را تا هفت درصد کاهش دهد.

با وجود تظاهرات جلیقه زردها و فشارهای زیاد، رئیس جمهور فرانسه برای اصلاح بازار کار در ماه ژانویه کوشش زیادی کرد.

اصلاحات کارگری شامل ایجاد مشاغل بیشتر، پاداش افراد و اصلاحات تقویت انگیزه برای ادامه مشاغل و نه دریافت مزایای بیکاری است.

از دیگر موارد در این زمینه برنامه پنج ساله 15 میلیارد یورویی برای آموزش جوانانی است که مدت زمان زیادی بیکار بودند. همچنین کوشش برای ایجاد شغل ایمن با استفاده از قراردادهای موقت و سرمایه گذاری در موقعیت های بلندمدت است.

این اصلاحات در جهت پاسخ به کمبود شدید مهارت در فرانسه و 400 هزار شغل به دلیل کمبود متقاضیان واجد شرایط و حدود دو میلیون نفر بیکار بدون صلاحیت است.

کمبود مهارت یکی از بزرگترین مسائل در رشد اقتصادی است و با وجود اینکه اقتصاد فرانسه در سال 2018 حدود 1.9 درصد افزایش داشته که بیشترین میزان از سال 2011 تاکنون بوده است، اما همچنان در این زمینه مشکل دارد.

در ماه آوریل 14 درصد از فراوریکنندگان فرانسوی کمبود نیروی کار و در نتیجه محدودیت فراوری را اعلام نمودند.

به "اصلاحات کار در فرانسه موجب کاهش بیکاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات کار در فرانسه موجب کاهش بیکاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021