اسکار ایتالیا برگزیدگانش را شناخت، صدرنشینی داگمن و رما

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورایتی، داگمن ساخته ماتئو گارونه در مراسم اهدای جوایز دیوید دی دوناتلو که برابر اسکار ایتالیا شناخته می گردد 9 جایزه به خانه برد.

اسکار ایتالیا برگزیدگانش را شناخت، صدرنشینی داگمن و رما

این فیلم که در 15 بخش نامزد دریافت جایزه شده بود موفق شد تا جوایز بهترین فیلم و کارگردانی را از آن خود کند.

در این مراسم که شب پیش برگزار گردید داگمن هر چند مهمترین جوایز را درو کرد اما در کمال تعجب نتوانست جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی مارسلو فونته از آن خود کند. این در حالی است که این بازیگر پیش تر با این فیلم که در جشنواره فیلم کن رونمایی شد، این جایزه را دریافت نموده بود. به تازگی در جوایز فیلم اروپایی نیز این جایزه به همین بازیگر ایتالیایی اهدا شده بود.

داگمن که نماینده ایتالیا در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار بود، جوایز بهترین فیلمنامه، فیلمبرداری، تدوین، طراحی فراوری، چهره پردازی و بازیگر نقش مکمل مرد را نیز از آن خود کرد.

گارونه در مراسم اهدای جوایز گفت: کارگردانی مهم است اما بدون بازیگران بزرگ فیلم به هیچ جا نمی رسد.

وی با این سخنان از فونته تشکر و او را روی صحنه دعوت کرد.

فیلم مرا به نامت صدا کن ساخته لوکا گوادانینو که در 13 بخش نامزدی این جوایز را کسب نموده بود تقریباً با دست خالی از مراسم بیرون رفت و تنها موفقیتش کسب جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی و ترانه اوریجینال بود.

در این مراسم جایزه بهترین بازیگر زن به النا سوفیا ریچی برای ایفای نقش همسر برلوسکونی در فیلم زندگینامه ای لورو به کارگردانی پائولو سورنتینو بود. الساندرو بورکی نیز برای بازی در همین فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد.

السیو کرمونینی نیز برای ساخت فیلم روی پوست من جایزه بهترین کارگردان اول را کسب کرد و این فیلم جایزه بهترین تهیه کننده را نیز از آن خود کرد.

همان طور که پیش تر اعلام شده بود تیم برتون نیز جایزه افتخاری جوایز دیوید دی دوناتلو را از آموزشگاه فیلم ایتالیا دریافت کرد و گفت: من ایتالیایی نیستم اما با دست هایم حرف می زنم و اکنون این حس را دارم که در خانواده ایتالیایی ام هستم.

آلفونسو کوارون نیز در مراسم دیشب حضور داشت و جایزه بخش فیلم خارجی زبان را برای رُما از آن خود کرد.

جایزه ویژه این مراسم نیز به اوما تورمن همراه داریو آرجنتو و فرانچسکا لو شیاوو اهدا شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اسکار ایتالیا برگزیدگانش را شناخت، صدرنشینی داگمن و رما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکار ایتالیا برگزیدگانش را شناخت، صدرنشینی داگمن و رما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021