اسپاهای لوکس برنامه آتی توسعه گردشگری در دبی

دبی همواره در حال توسعه زیرساختهای گردشگری از ساخت هتل های جدید تا توسعه جاذبه های گردشگری بیشتر، این برنامه ریزی برای هدف قرار دادن گردشگری درمانی نیز طرحهایی را در نظر دارد که رشد اسپاها و هتل های مناسب آن از جمله آن است.

اسپاهای لوکس برنامه آتی توسعه گردشگری در دبی

در کنار انواع گردشگری‌ها، گردشگری درمانی هم علاقه‌مندان خود را دارد و بهره‌برداری صحیح از آن نیازمند تهیه زیرساخت‌های لازم و اسپاها و هتل‌های مناسب است. امارات در این زمینه، عملکرد خوبی داشته است.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط کالیرز اینترنشنال (Colliers International)، تعداد هتل‌های پنج ستاره در دبی در حال افزایش است و رشد سالیانه 11 درصدی را تا سال 2021 تجربه خواهد کرد.

طبق گزارش‌های Spa & Wellness Travel که به‌طور انحصاری برای بازار گردشگری کشورهای عربی (Arabian Travel Market) تولید شده است، تعداد هتل‌های پنج ستاره دبی از 107 هتل در سال 2017 به تعداد 157 هتل در سال 2021 افزایش خواهد یافت.

با توجه به گزارش‌های Visit Dubai، مکان‌های جدیدی که در ماه‌های اخیر در دبی افتتاح شده‌اند، شامل اسپا در پالازو ورساچه‌ و اسپای بلغاری است که تا سال 2019، بخشی از درآمد سالانه 495 میلیون دلاری پیش‌بینی شده امارات از استراحتگاه‌ها را تامین خواهند کرد.

سیمون پرس، مدیر ارشد نمایشگاه بازار گردشگری کشورهای عربی گفت:

در هر منطقه، بخش اسپاها چندین جنبه را در خود پوشش می‌دهند و نسبت به وقایع و تحولاتی که در بخش‌های دیگر، ازجمله بهداشت جهانی، زیبایی و سلامتی رخ می‌دهد، واکنش نشان می‌دهند.

در سال 2017 شاهد افزایش تمرکز در این مناطق بودیم و دبی به سرعت مسیر سرمایه‌گذاری و نوآوری را پیمود و هتل‌هایی لوکس با برندهای تجاری مطرح افتتاح کرد.

با این حال، اسپاها دیگر منحصرا مربوط به بازار های لوکس نیستند.

در نتیجه، با حق انتخاب‌های بیشتری با قیمت‌های متنوع، تنوع در برخوردها، تکنیک‌های بازاریابی رقابتی و افزایش تعداد شیوه‌های مدیریتی برای حرفه‌ای‌ها روبرو خواهیم بود.

انتظار داریم که در سال 2018 و سال‌های بعد از آن، شاهد همگرایی این روندها با یکدیگر و شهرت بیشتر شهر دبی و منطقه به‌عنوان یک مقصد پیشرو در زمینه پزشکی، سلامت و رفاه باشیم.

در این گزارش، شرکت کالیرز (Colliers) داده‌های مربوط به اسپاها را که نشان‌دهنده 369 اتاق درمانی در سرتاسر دبی و ابوظبی هستند، تجزیه و تحلیل کرده و تفاوت‌های ظاهری در روند تقاضا و درآمد آن‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

در سال 2015، سفرهای پزشکی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در مقایسه با سال 2013، معادل 44 درصد افزایش یافته، ولی تعداد اسپاها شاهد افزایش 27 درصدی بوده است. کشورهای عمان و بحرین نیز در این زمینه پیشرفت‌هایی را تجربه کرده‌اند.

بحرین، همچنین، شاهد بیشترین افزایش میزان درآمد در یک دوره (17 درصد) بوده است.

این گزارش این‌گونه نتیجه‌گیری می‌کند که چنین عملکردی نشان‌دهنده وجود یک بازار بالغ است که توانایی جذب عرضه‌های جدید را دارد.

با درک این موضوع، امارات متحده عربی در حال ساخت 83 هتل جدید تا سال 2018 است که شامل اسپا و سالن‌های زیبایی است و تا سال 2020 هم بیش از 500 تسهیلات جدید را افتتاح خواهند کرد.

بیست و پنجمین دوره بازار گردشگری کشورهای عربی (2018 ATM) از 2 تا 25 آوریل در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار خواهد شد.

به "اسپاهای لوکس برنامه آتی توسعه گردشگری در دبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "اسپاهای لوکس برنامه آتی توسعه گردشگری در دبی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپاهای لوکس برنامه آتی توسعه گردشگری در دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021