اسپانیا لوپز را به کاراکاس تحویل نمی دهد

به گزارش آوای بورالان به نقل از آسوشیتدپرس، بعد از صدور قرار بازداشت لئوپلدو لوپز که از روز سه شنبه به سفارت اسپانیا در کاراکاس پناهنده شده، مادرید بیان کرد که این فرد را به مقامات ونزوئلا تحویل نمی دهد.

اسپانیا لوپز را به کاراکاس تحویل نمی دهد

اسپانیا رسماً اعلام نموده اجازه نخواهد داد پلیس ونزوئلا با ورود به سفارت خانه این کشور در کاراکاس لئوپلدو لوپز، رهبر شناخته شده مخالفان دولت نیکلاس مادورو را که روز سه شنبه پس از فرار از حبس خانگی به سفارت اسپانیا پناه برده، بازداشت نمایند.

لوپز سرشناس ترین مخالف نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا است از سال 2014 به اتهام ترویج خشونت و براندازی در بازداشت خانگی به سر می برد اما روز سه شنبه و همزمان با ناآرامی های کاراکاس در کنار خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا دیده شده و از مردم خواست برای سرنگونی نیکلاس مادورو به خیابان بیایند.

این واقعه موجب شد روز سه شنبه خیابان های کاراکاس صحنه ناآرامی های شدید و درگیری های خونین میان نیروهای امنیتی و پلیس با مخالفان گردد. لوپز هم که صبح روز سه شنبه با دعوت از مردم و نظامیان خواسته بود به خیابان ها بیایند، در انتها همان روز به سفارت اسپانیا پناهنده شد.

اکنون در حالی که دولت مادورو گفته همه کودتاچیان را شکست خواهد داد اسپانیا می گوید اجازه نخواهد داد مأموران با ورود به سفارت این کشور لوپز را با خود ببرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اسپانیا لوپز را به کاراکاس تحویل نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا لوپز را به کاراکاس تحویل نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021